• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-991-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر قزوین:

منتظر برنامه تیم اقتصادی دولت برای کنترل قیمت دلار و طلا هستیم

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر قزوین گفت: زرگران منتظر برنامه تیم اقتصادی دولت برای کنترل قیمت دلار و طلا هستند و باید فکری عملیاتی برای بازار دلار کرده و فقط به سخنرانی اکتفا نکنند.

محمد فرج‌زاده‌ها رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: بازار سکه و طلا با هم رابطه مستقیم دارند و اگر دلار 4 هزار و 200 تومان باشد سکه یک میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: به علت گرانی بازار مشتری برای خرید طلا وجود ندارد چراکه امروز(4 تیر) هر گرم طلای 18 عیار 257 هزار تومان معامله شد که اگر مشتری بخواهد یک گرم طلا خریداری کند با محاسبه سود، اجرت و ارزش‌افزوده هر گرم طلا حدود 350 تا 400 هزار تومان نیز برای خریدار تمام خواهد شد.

رئیس اتحادیه صنف طلا و جواهر قزوین تأکید کرد: زرگران منتظر برنامه تیم اقتصادی دولت برای کنترل قیمت دلار و طلا هستند و باید فکری عملیاتی برای بازار دلار کرده و فقط به سخنرانی اکتفا نکنند.

وی تشریح کرد: هر زرگر به‌طور متوسط 20 کیلوگرم طلا دارد که با افزایش قیمت سکه و طلا، فروش این صنف تنها به 5 گرم در روز رسیده است و این در حالی است که میلیاردها تومان هزینه برای این شغل کرده‌اند و چیزی جز خسارت برای آن دربرنداشته است.

فرج‌زاده‌ها یادآور شد: بیماران و مسافران به دلار نیاز دارند و این در حالی است که این اقشار توانایی تهیه دلار را ندارند و در این میان متأسفانه دلالان، بازار آزاد را بر دست گرفته و موجب افزایش قیمت دلار شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: