• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-193-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس جهاددانشگاهی قزوین تأکید کرد:

تلاش جهاددانشگاهی برای ارائه طرح‌های علمی به مسئولان

رئیس جهاددانشگاهی قزوین گفت: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های خود می‌کوشد تا ضمن در نظر گرفتن نیازهای استان قزوین طرح‌های علمی را به مسئولین ارائه دهد که علاوه بر اشتغال‌زایی و کسب درآمد، قدمی روبه‌جلو در بازار فروش و صادرات برای محصولات کشاورزی استان خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی قزوین صبح امروز در بازدید علیرضا آشناگر معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین از مجموعه جهاددانشگاهی ضمن ارائه توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف این مجموعه اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در دوره مدیریتی جدید جهاددانشگاهی با هم‌افزایی در کنار مدیران کل استان و مجموعه استانداری بتوانیم توانمندی‌هایمان را به‌درستی ارائه کرده و با مجموعه دولت ارتباط و تعامل دوسویه داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به توانمندی‌های این مجموعه تشریح کرد: مجموعه جهاددانشگاهی از سیاست‌گذاران درخواست دارد که با توجه به بضاعت‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی این مجموعه مأموریت‌هایی را به ما ابلاغ کنند.

رئیس جهاددانشگاهی قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مجموعه جهاددانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی است و بودجه جاری دریافت نمی‌کند؛ می‌کوشد تا با درآمدزایی در حوزه‌های مختلف علمی، درمانی و پژوهشی در امور فرهنگی و اجتماعی برای مردم خدماتی را ارائه دهد.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های معاونت آموزشی جهاددانشگاهی تأکید کرد: یکی از رسالت‌های جهاددانشگاهی ورود به بحث اشتغال است که برای این امر مجموعه جهاد برنامه‌هایی دارد که مصداق عینی خدمت‌رسانی به مردم است، می‌کوشیم ارتباط بین علم و عمل را با برگزاری دوره‌های مهارتی و ایجاد بستر برای ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار برقرار کنیم.

پیله‌چی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی جهاددانشگاهی گفت: ای مجموعه در حوزه آموزش روی دوره‌هایی تأکید دارد که منجر به اشتغال دانش‌آموختگان شده و ارزش‌افزوده‌ای را برای شاغلان داشته باشد؛ لذا دوره‌هایی را در مجموعه تعریف می‌کنیم که در صنعت به آن احتیاج باشد.

وی تأکید کرد: مرکز تجاری‌سازی و اشتغال جهاددانشگاهی روی ایده‌های نو در بحث اشتغال سرمایه‌گذاری کرده؛ ضمن اینکه این مرکز به‌صورت جامع در همه بخش‌های این مجموعه وجود دارد.

رئیس جهاددانشگاهی قزوین با اشاره به فعالیت‌های معاونت پژوهشی و مجتمع درمانی جهاددانشگاهی عنوان کرد: جهاددانشگاهی در معاونت پژوهشی علاوه بر فعالیت در حوزه مرکز درمان ناباروری، بانک خون بندناف و آزمایشگاه به‌تازگی در سه بخش «مرکز جامع توان‌بخشی»، «طب تسکینی» و «مرکز درمان سرطان پوست و برست» به ترتیب در مردان و زنان فعالیت‌های جدیدی را آغاز کرده است.

وی اعلام کرد: در «مرکز جامع توان‌بخشی» که مربوط به درمان بیماری‌های مغز و اعصاب است علاوه بر استفاده از آب‌درمانی تلاش می‌کنیم که سایر دستگاه‌های موردنیاز را خریداری کرده و در آینده‌ای نزدیک این مرکز را راه‌اندازی کنیم.

پیله‌چی اضافه کرد: می‌کوشیم مرکز «طب تسکینی» که مربوط به آرامش‌بخشی به بیماران سرطانی در روزهای پایان زندگی است و هم‌اکنون فقط در تهران و خراسان رضوی فعال است را در قزوین راه‌اندازی کنیم، در این راستا در حال راه‌اندازی فاز نخست «پرستاری در منزل» ضمن تعامل با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

وی اظهار کرد: در حوزه درمان سرطان پوست و برست با پشتوانه مجوزهای دانشگاه علوم پزشکی قزوین توانسته‌ایم در حوزه غربالگری گام برداریم و در ابتدای امر دستگاه ماموگرافی و سونوگرافی را برای این منظور خریداری کرده‌ایم و تلاش می‌کنیم کلینیک شیمی‌درمانی را نیز در کنار این مرکز راه‌اندازی کنیم.
    
رئیس جهاددانشگاهی قزوین با اشاره بر لزوم حمایت مسئولان از طرح‌های دانش‌بنیانی که در این مجموعه مطرح می‌شود، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های خود می‌کوشد تا ضمن در نظر گرفتن نیازهای استان قزوین طرح‌های علمی را به مسئولین ارائه دهد که علاوه بر اشتغال‌زایی و کسب درآمد، قدمی روبه‌جلو در بازار فروش و صادرات محصولات کشاورزی استان خواهد بود.

پیله‌چی در پایان یادآور شد: در این راستا این مجموعه نیاز مبرمی به حمایت مسئولان خواهد داشت تا طرح‌های ارائه‌شده عملیاتی شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: