• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1294-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قزوین میزبان پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران در آبان ماه

پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران آبان ماه امسال در بخش‌های نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، نسخ و ثلث در قزوین برگزار می‌شود.
    
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، شورای سیاست‌گذاری برگزاری پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران با دستور جلسه بررسی فراخوان و انتخاب هیئت‌داوران در قزوین تشکیل جلسه داد.

پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران آبان ماه امسال در بخش‌های نستعلیق، شکسته‌نستعلیق، نسخ و ثلث به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار می‌شود.

بررسی روند دعوت از اساتید خارجی برجسته در جهان اسلام و خوشنویسی، ارائه نظرات شورای سیاست‌گذاری و تدوین راهکارهای استفاده از میهمانان برجسته داخلی و خارجی از مهم‌ترین محورهای موردبررسی در این جلسه بود.

کمبود اعتبارات، افزایش قیمت دلار و روابط سیاسی و دیپلماسی کشور از مواردی بود که در زمینه دعوت از میهمانان و داوران غیر ایرانی با حضور اساتید برجسته خوشنویسی قزوین و کشور موردبررسی قرار گرفت.

نحوه داوری اساتید، اجرای خوشنویسی زنده در زمان برگزاری دوسالانه و تدوین راهکارهای تصمیم‌گیری برای موارد از پیش تعیین نشده از مهم‌ترین مباحثی است که شورای سیاست‌گذاری پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی در قزوین به بحث و گفت‌وگو درخصوص آن پرداختند.

برگزاری نمایشگاه از برترین تولیدات خوشنویسی جهان اسلام، نحوه انتخاب برترین‌های پنجمین دوسالانه و انتخاب هیئت‌داوران در بخش‌های دیگری از این جلسه بررسی شد.

همچنین در پایان این جلسه استقرار دبیرخانه دائمی پنجمین دوسالانه خوشنویسی ایران به‌منظور افزایش تمرکز فعالیت بر برگزاری دوسالانه و تغییراتی در چاپ کتاب برترین آثار دوسالانه خوشنویسی به تصویب شورای سیاست‌گذاری رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: