• شنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-895-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برخورد قانونی با استخرهای فاقد شرایط لازم برای شناگران

مسئول بازرسی هیئت نجات‌غریق و غواصی استان قزوین گفت: با استخرهایی که فاقد شرایط لازم برای پذیرش شناگران باشند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مهدی خلیلی اظهار کرد: بازرسی و نظارت بر استخرهای استان بر اساس برنامه‌ریزی مدون در 2 بخش آقایان و بانوان از امروز آغاز می‌شود.

وی افزود: این بازرسی‌ها باهدف تطابق استانداردهای فدراسیون نجات‌غریق و غواصی کشور برای استخرهای شنا، تعداد منجیان غریق و وجود تجهیزات و امکانات لازم در این اماکن صورت می‌گیرد.

مسئول بازرسی هیئت نجات‌غریق و غواصی استان قزوین از مدیران استخرها خواست: مدارک و تجهیزات مرتبط با هیئت نجات‌غریق از قبیل کارت آمادگی منجیان غریق، بیمه استخر، مجوز باشگاه ورزشی و تجهیزات کمک‌های اولیه و کپسول اکسیژن و علائم هشداردهنده خطر را در زمان بازدید در استخرها به رؤیت بازرسان برسانند.

وی تصریح کرد: بازرسی از استخرها در نوبت‌های متعدد انجام می‌شود و پس از تکمیل فرم‌های مربوطه، گزارش بازرسی‌ها برای هیئت نجات‌غریق و غواصی و اداره کل ورزش و جوانان استان ارسال می‌شود که حسب مورد اماکن آبی مورد تشویق قرارگرفته و با استخرهای متخلف برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

خلیلی همچنین از عموم مردم و شناگران خواست: در صورت مشاهده تخلفات احتمالی و در استخرهای استان و یا ارائه انتقاد و پیشنهاد مراتب را از طریق شماره تلفن 33376494 با دفتر هیئت نجات‌غریق و غواصی استان قزوین در میان بگذارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: