• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2191-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

هیچ دستگاهی حق مسدود کردن حساب‌های بانکی واحدهای تولیدی را ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: با توجه به شرایط کشور در حوزه تولید و اشتغال، هیچ دستگاه نظارتی حق مسدود کردن حساب‌های بانکی صنایع و واحدهای تولیدی استان را ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، خاطرنشان کرد: اگر حساب بانکی یک واحد تولیدی از طریق دستگاهی بدون مجوز کارگروه مسدود شود، نام‌برده به دستگاه‌های نظارتی معرفی و در جهت ایجاد رکود وضعیت تولید، مورد بازخواست قرار می‌گیرد.

وی، محور اصلی وظایف دستگاه‌های اجرایی استان را سخنان رئیس‌جمهوری در بین سران قوا که هفته گذشته صورت گرفت دانست و یادآور شد: برای رفع مشکلات تولید و اشتغال همه دستگاه‌ها و نهادها باید دست در دست یکدیگر قرار داده و در جهت رفع مشکلات اقدام کنند.

حبیبی با اشاره به نوسانات ارزی و مالی موجود در کشور، اضافه کرد: بانک‌ها با اجتناب از بروکراسی‌های اداری و تخصیص تسهیلات لازم به تولیدکنندگان می‌توانند بزرگ‌ترین حامی دولت در رفع مشکلات تولید و ایجاد اشتغال باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: با توجه به ارائه گزارش بانک‌ها در خصوص تخصیص تسهیلات به واحدهای تولیدی، متأسفانه شاهد آمار غیرقابل قبولی بوده و ازاین‌رو همه دستگاه‌ها موظف‌اند ضمن بررسی دوباره طرح‌های برگشتی از سوی بانک‌ها، درصدد رفع موانع موجود برآیند.

به گفته وی، دستگاه‌های اجرایی باید برای واحدهای جدید در جهت گرفتن تسهیلات به‌صورت مضاعف کار کرده و چرخه تولید را در استان همچنان پویا و فعال نگاه‌دارند.

حبیبی با اشاره به میزان تسهیلات درخواستی برخی از طرح‌های بازسازی و نوسازی معرفی‌شده به بانک‌ها، گفت: در صورت لزوم برای تخصیص این نوع تسهیلات با مدیران کل بانک‌های عامل دوشنبه هر هفته و با حضور استاندار در تهران به عمل خواهد آمد.

در ادامه این جلسه، علی پرزحمت رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: این استان با 221 فقره نظارت در بخش تسهیلات کشاورزی و صنعت رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

وی یادآور شد: تاکنون یک هزار و 62 واحد در بخش صنعت، معدن و کشاورزی به میزان 9 هزار و 360 میلیارد ریال تسهیلات به‌صورت پرداخت مستقیم و رونق تولید در استان دریافت کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین در ادامه با اشاره به تسهیلات بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی استان، خاطرنشان کرد: در این رابطه تاکنون 253 فقره ثبت‌نام در سامانه استان به‌عمل‌آمده که به هشت مورد آن به میزان 220 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت‌شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه، مشکلات 2 واحد تولیدی و کشاورزی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به‌صورت تخصصی رسیدگی و دستورات لازم در جهت رفع مشکلات آنان ابلاغ شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: