• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1594-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین:

توجه به خانواده شهدا وظیفه همگانی است

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند که یاد آنان اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه محسوب می‌شود، در همین راستا دلجویی و دیدار با آنان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی در معیت جمعی از معاونان و کارکنان در دیدار با 2 خانواده شهید وابسته به دادگستری استان اظهار کرد: شهادت یک مفهوم عجیبی است، یک مقوله عجیبی است، یک مقوله عمیقی است، شهادت یعنی معامله با خدا؛ شهادت معامله دوجانبه بی‌دغدغه با خدای متعال است که سراسر عزت و سربلندی است.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: مسئله خانواده شهدا فقط این نیست که یک شهید از آن‌ها در راه حق به شهادت رسیده؛ صبر آن‌ها خودش یک کوه باارزش است، همین‌که پدر شهید، مادر شهید، همسر شهید، فرزند شهید، صبر می‌کنند بر این مصیبت، خود این‌یک ارزش بسیار والایی دارد.

مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: شما که خانواده شهید هستید، وقتی صبر می‌کنید و بر این مصیبت خدا را شکر کرده و تحمّل می‌کنید، این را پای خدا حساب می‌کنید، این صبر شما موجب می‌شود که خدای عزّوجل که مالک مُلک و ملکوت است، مالک عالم وجود است بر شما صلوات بفرستد و این مسائل ارزش است.

وی افزود: خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان، بزرگ‌ترین سرمایه‌های معنوی انقلاب و ملت هستند که یاد آنان اشاعه ارزش‌های ایثار و پایداری در جامعه محسوب می‌شود، در همین راستا دلجویی و دیدار با آنان، ادای دین به ارزش‌های انقلاب است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی عنوان کرد: گرچه باوجود گذشت چند سال از پایان جنگ، این حرکت کند بوده است، اما نشر ارزش‌های معنوی و اخلاقی با شمیم عطر خون شهیدان تأثیر بسزایی در اخلاق جوانان دارد و امید و انگیزه برای مبارزه با استکبار جهانی و همچنین ترویج فرهنگ عاشورایی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: خانواده‌های شهدا با تقدیم عزیزان خویش در راه احیای اسلام و قرآن عزت آفریدند و امروز ایشان وارثان خون‌های پاک شهدا و ادامه‌دهندگان راه شهدا هستند.

این مقام قضایی استان در پایان یادآور شد: اگرچه والدین شهدا و خانواده‌ها انتظار و توقعی از مسئولان ندارند اما این دلیل نمی‌شود که ما در انجام‌وظیفه خود کوتاهی کنیم و باید حداقل کاری را که می‌توانیم برای آن‌ها انجام دهیم چراکه فداکاری‌هایشان با هیچ‌چیز قابل‌مقایسه نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: