• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-1397-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اسلام حجاب را منطقی و متعادل کرده است

سرپرست مشاور بانوان فرمانداری تاکستان گفت: ضرورت دین اسلام در مقولهٔ حجاب جلوگیری از افراط‌وتفریط و قانونمند کردن حجاب است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
جلسه هماهنگی برگزاری همایش عفاف و حجاب شهرستان تاکستان به ریاست ایرج طاهرخانی معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری، با حضور اعضای ستاد و بانوان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

فرحناز فتحی سرپرست مشاور بانوان فرمانداری تاکستان ضمن اشاره به مقولهٔ حجاب در صدر تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی اظهار کرد: در جوامع اعراب قبل از اسلام مقولهٔ حجاب به‌کرات سخت‌گیرانه‌تر از بعد از اسلام بود، با ظهور اسلام درواقع حجاب شکل متوازن و منطقی‌تر و باهدف بالا بردن جایگاه بانوان تبیین شد.

وی اضافه کرد: درزمان مبارزه با طاغوت و هشت سال دفاع مقدس این زنان بودند که باتربیت نسل جوان و ترغیب همسران و فرزندانشان در اعزام به خط مقدم بسیار از افتخارات غرورآفرین انقلاب اسلامی را رقم زدند.

فتحی خاطرنشان کرد: به حول و قوهٔ الهی برنامهٔ همایش عفاف و حجاب امسال نه در یک روز خاص بلکه به‌صورت متوالی در طی سال با همکاری دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه در میان دانش آموزان متوسطهٔ پسر و دختر آموزش‌وپرورش اجرا خواهیم کرد.

ایرج طاهرخانی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تاکستان با اشاره به مباحث حجاب از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و ضرورت ترویج فرهنگ عفاف حجاب در بین مردان و زنان عنوان کرد: همایش عفاف و حجاب امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته با رویکرد جوان‌محوری و برنامه‌های متنوع فرهنگی با تعامل کلیه دستگاه‌های اجرایی، انتظامی و سپاه ناحیهٔ امام علی (ع) برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: بدون شک حجاب دینی، زن را از آفات و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌دارد، حجاب پرده‌ای است که از ورود تیرهای نگاه سخنان بیهوده و مشکلات دیگر به درون محیط امن زن جلوگیری می‌کند.

سرهنگ حقایق پور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه امام علی (ع) با اشاره به اینکه تبلور عفاف و حجاب در جامعه زمینه‌ساز حفظ هویت و شخصیت انسانی آحاد جامعه است، ابراز کرد: برنامه‌های امسال در همایش عفاف و حجاب با محوریت صیانت از حریم خانواده در قالب گفتمان‌هایی مابین صاحبان اندیشه و دست‌اندرکاران علوم تربیتی و همچنین برگزاری کارگاه‌های پرسش و پاسخ صورت می‌گیرد.

وی افزود: حفظ اساس خانواده یکی از دغدغه‌های اصلی در جامعه امروزی به شمار می‌رود که باید با ارائه برنامه‌های فرهنگی در قالب ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در بین اقشار مختلف جامعه به تحکیم خانواده کمک کرد.

فرزی نماینده بانوان سپاه ناحیه امام علی (ع) ضمن اشاره به وضعیت نامطلوب حجاب در کشور جمهوری اسلامی و استعانت از بانوان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در میان خانواده‌های به تشریح کلیهٔ برنامه‌ها و تغییرات کیفیت برگزاری عفاف و حجاب، نسبت به سال گذشته پرداخت.

به گزارش ایسنا، قسمت پایانی این نشست به طرح نظرات و دیدگاه‌های بانوان حاضر و استماع آن توسط معاونت سیاسی و فرماندهی سپاه بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: