• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-1995-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

جوانمردانِ عرصه ورزش سرمایه‌های قزوین محسوب می‌شوند

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در دیدار جمعی از پهلوانان و پیشکسوتان ورزش زورخانه‌ای استان گفت: جوانمردان عرصه ورزش سرمایه‌های قزوین محسوب می‌شوند چراکه حامیان حقیقی دین و اسلام هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار جمعی از پهلوانان و پیشکسوتان ورزش زورخانه‌ای استان قزوین که به مناسبت آئین نکوداشت روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای برگزار شد، با تبریک پیروزی‌های ورزشکاران استان در میادین مختلف اظهار کرد: همه شما در پیروزی‌ها و موفقیت‌های ورزشکاران استان نقش داشته‌اید چراکه موقعیت و فرصت ایجاد کرده‌اید تا یک ورزشکار در عرصه‌های داخلی و برون مرزی بدرخشد.

وی بابیان اینکه ورزشکاران ما در وادی جوانمردی قرارگرفته‌اند، تصریح کرد: خدا را شاکر باشید که در وادی جوانمردی قرارگرفته‌اید چراکه جوانمردی بسیار مورد تأیید دین و آرمان‌های الهی قرار دارد.

امام‌جمعه قزوین بابیان اینکه جوانی افتخار نیست چراکه روند روزگار همه را در موقعیت جوانی قرار می‌دهد، تصریح کرد: جوانمردی در اختیار و اراده انسان قرار دارد و به همین خاطر قرار گرفتن در مسیر جوانمردی افتخاری برای او محسوب می‌شود و قابل‌تحسین است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه جوانمردان کسانی هستند که در مقابل ظلم و بدی می‌ایستند، عنوان کرد: جوانمردان کسانی هستند که در مقابل خائنین به بیت‌المال، ظالمان و مفسدان سکوت اختیار نمی‌کنند و فریاد آن‌ها همواره در مقابل بدی‌ها بلند است و اگر این اصل را عمل کنیم جلوی بسیاری از ظلم‌ها گرفته می‌شود.

وی برخورداری از تقوا را لازمه موفقیت در عرصه‌های مختلف دانست و تأکید کرد: تقوا قلب انسان را نورانی و اراده او را قوی می‌کند و این دو اصل مهم لازمه موفقیت انسان را در هر عرصه‌ای فراهم می‌آورد و به همین خاطر خداوند 180 بار در قرآن تقوا را مطرح کرده و 80 بار دستور به تقوا داده است.

آیت‌الله عابدینی مرحوم طیب رضایی، مرحوم تختی و مرحوم پوریای ولی را پیشکسوتان جوانمردی و اخلاق در عصر ما دانست و یادآور شد: آن بزرگان حلقه اتصال نسل ما و نسل‌های گذشته با امیرالمؤمنین (ع) و انبیاء الهی هستند و این روح جوانمردی که در عرصه ورزش مشاهده می‌کنیم برخواسته از فرهنگی است که آن بزرگان به عصر حاضر منتقل کرده‌اند.

امام‌جمعه قزوین در پایان گفت: جوانمردان عرصه ورزش سرمایه‌های قزوین محسوب می‌شوند چراکه حامیان حقیقی دین و اسلام هستند و مرحوم طیب رضایی، مرحوم تختی و مرحوم پوریای ولی در همین راستا قرار داشتند و می‌باید الگوی ورزشکاران قرار بگیرند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: