• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-1597-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده مجلس خبرگان رهبری:

جهاد دانشگاهی رایحه الهی و زمزمه پیشرفت و رشد دارد

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه جهاد دانشگاهی رایحه الهی و زمزمه پیشرفت و رشد دارد، گفت:
این مجموعه با پژوهش به سمت جلو حرکت می‌کند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، پیش از ظهر
امروز فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی  با حضور در دفتر امام‌جمعه تاکستان با آیت‌الله علی اسلامی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه تاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله علی اسلامی در این دیدار اظهار کرد: در روایات آمده است که اسامی نیک و خوبی که برای فرزندان انتخاب می‌کنید، تا نام نیکو باشد و باعث افتخار آن‌ها باشد، این اسامی از ملکوت نازل می‌شود. یعنی در نام‌گذاری فرزندان، زمانی که نام حسنه و مقدس روی فرزندان گذاشته می‌شود این نام از آسمان مشتق شده است؛ عنوان جهاد دانشگاهی از این نام‌ها است، پربار، زیبا و خوش‌نام است و ریشه در آسمان دارد.

وی عنوان کرد: ممکن است روی یک‌نهاد یا مجموعه یا روی یک کار طرح و پروژه و یا محصولی نامی بگذارند که زیبا و خوش‌نام نیست، اما نام جهاد دانشگاهی عنوان قشنگ و زیبایی است به‌نحوی‌که اگر من از اعضای این نهاد بودم، اگر می‌پرسیدند کجا کار می‌کنی، از اینکه بگویم جهاد دانشگاهی نه‌تنها حس بدی نداشتم بلکه احساس افتخار و سربلندی می‌کردم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای شما یک توفیق الهی است که در جهاد دانشگاهی که رایحه الهی و زمزمه پیشرفت و رشد دارد مشغول به کار هستید، به‌ویژه در بخش پژوهش که منشأ برکات فراوان است.

امام‌جمعه تاکستان با اشاره به شهرت جهاد دانشگاهی در امر پژوهش و تحقیقات و انجام کارهای فراوان در این حوزه اظهار کرد: اگر شما در جهاد دانشگاهی برخی از نارسائی‌های طبیعی مانند ناباروری را درمان می‌کنید، یعنی علت مشکلی که در جامعه وجود دارد و مردم مبتلابه آن هستند را کشف و درمان می‌کنید، این‌یک حرکت روبه‌جلو، پویاسازی علم و خدمت به مردم است.

آیت‌الله اسلامی عنوان کرد: پژوهش رشد و پیشرفت و حرکت روبه‌جلو است و جهاد دانشگاهی این‌گونه است، یعنی با پژوهش به سمت جلو حرکت می‌کند و هرکجا که پژوهش و جست‌وجوگری در علم و دانش وجود داشته باشد، سکون و ایستایی معنا نداشته و ما شاهد رشد و پیشرفت خواهیم بود.

وی در پایان افزود: من از همان سال‌های ابتدایی تأسیس جهاد دانشگاهی و از سال ۶۰ در دانشگاهی چمران اهواز با جهاد دانشگاهی آشنا شدم و با روحیات و روش جهاد دانشگاهی و برکات این مجموعه آشنایی دارم.

به گزارش ایسنا، در این دیدار فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی پیرامون مأموریت‌ها و رسالت‌های جهاد دانشگاهی سخن گفت و گزارشی از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان قزوین ارائه کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: