• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-392-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

زمینه گفت‌وگوی بدون واهمه در کرسی‌های آزاداندیشی فراهم شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: نباید در کرسی‌های آزاداندیشی ترس و واهمه وجود داشته باشد چراکه بیان بدون واهمه مسائل کمک می‌کند تا ابهامات کنار رفته و شفافیت به وجود بیاید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مسئولان دانشگاه رجاء قزوین حفظ کرامت انسان‌ها را یکی از والاترین اهداف نظام دینی برشمرد و اظهار کرد: مسئولان دانشگاه‌ها باید دانشجویان را بزرگ، محترم و ارزشمند بشمارند و نباید اندیشه‌های دانشجویان را بر اساس ظاهر آن‌ها قضاوت کنند چراکه چنین قضاوتی به کرامت دانشجویان آسیب وارد می‌کند.

وی به تشریح اهمیت علم در نگاه دینی پرداخت و اظهار کرد: علم و دانش در نگاه اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و منابع دینی تأکید فراوانی بر عمل آموزی دارند و باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم.

امام‌جمعه قزوین در ادامه با تأکید بر اینکه در روایات علم به نور تشبیه شده است، خاطرنشان کرد: علم حقیقی چیزی است که از درون انسان به جوشش در بیاید و تجلی پیدا کند و نور چنین علمی انسان را به سعادت می‌رساند.
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: علمی که با حفظ کردن به‌دست‌آمده باشد، از یاد می‌رود اما علمی که از درون انسان بجوشد ماندگاری پیدا می‌کند و منظور دین از علم نیز همان علم جوششی است.

وی در ادامه به اهمیت عقل از نگاه دین پرداخت و بابیان اینکه عقل پایگاه علم و دانش است، ابراز کرد: امام باقر (ع) می‌فرمایند عقل حقیقی آن چیزی است که انسان را در مسیر بندگی خدا قرار می‌دهد و پایگاه علم و دانش محسوب می‌شود.

آیت‌الله عابدینی بابیان اینکه عقل دروغین و شیطنت‌آمیز در جوامع وجود دارد، عنوان کرد: امام باقر (ع) رفتارها و تصمیم‌های معاویه را نه از روی عقلانیت بلکه از روی مکر، پستی، پلیدی، شیطنت و حیله نامیدند و امروز نیز جوامع به چنین پدیده‌ای که به‌اشتباه عقلانیت تصور می‌شود، گرفتار است.

وی برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را بسیار مهم و ضروری دانست و بابیان اینکه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار دارد، اضافه کرد: نباید در کرسی‌های آزاداندیشی ترس و واهمه وجود داشته باشد چراکه بیان بدون واهمه مسائل کمک می‌کند تا ابهامات کنار رفته و شفافیت به وجود بیاید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: