• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4590-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در گرمای تابستان دزدان آب با تانکر به کانال زدند

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین گفت: بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می‌کردند تانکر کامیون‌ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
امیر جلالی در بازدید از مسیر کانال آب قزوین اظهار کرد: بحران آب، امروزه از جلسات رسمی فراتر رفته و در محاورات روزانه مردم در کوی و برزن شنیده می‌شود، بحرانی که اگر چاره‌ای اندیشیده نشود تبدیل به فاجعه خواهد شد.

وی افزود: طبیعی است که در این میان باید سهم دستگاه‌های متولی برای صیانت از منابع آب از همیشه پررنگ‌تر و مهم‌تر باشد و با عزمی همگانی و نظارتی دائمی از این بحران عبور کنیم.

جلالی خاطرنشان کرد: اگرچه دستگاه‌های متولی تلاش و مساعی خوبی برای صیانت از منابع آب‌دارند، اما مردم شاهد تخلفات آشکار برخی متخلفین هستند و مواردی را به مراجع قضایی گزارش داده‌اند که بررسی آن‌ها حاکی از ضرورت ورود جدی‌تر دستگاه‌ها به صیانت از منابع آب است.

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین با اشاره به مشاهده آب دزدی در بازدید انجام‌شده، گفت: بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می‌کردند تانکر کامیون‌ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می‌کنند و آن را به قیمت‌های بالا بفروش می‌رسانند.

این مقام قضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه متخلفین از تعطیلات سوءاستفاده می‌کنند، تصمیم گرفته شد بازدید در این ایام به عمل آید که در کمال تأسف متخلفان با سوءاستفاده از تعطیلات و در غیاب دستگاه‌های متولی و ناظر، به رفتار مجرمانه و برداشت از منابع آب مشغول بودند که بنا بر وظیفه ذاتی اقدامات قضایی و قانونی لازم به عمل آمد.

به گزارش ایسنا، تعدادی از متخلفین با مجوزهایی که از انقضای مدت اعتبار آن‌ها چندین ماه گذشته بود، همچنان به برداشت آب مشغول بودند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: