• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پنل خورشیدی 37 مددجو به شبکه برق متصل شد

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: تاکنون پنل خورشیدی 37 مددجو به شبکه برق متصل شده و اقدامات برای تکمیل هفت واحد دیگر در حال اجراست.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ایجاد پنل‌های خورشیدی و درآمدزایی برای مددجویان را اقدامی اقتصادی و پایدار برای ارتقای درآمد خانوارها دانست و اظهار کرد: تأکید کمیته امداد بر ایجاد بسترهای مناسب و پایدار برای درآمدزایی مددجویان است چراکه با چنین رویکردی می‌توانیم به سمت فقرزدایی واقعی پیش برویم.

وی ادامه داد: کمک‌های مقطعی و موردی باید محدود و موقت برای بازتوانی و رسیدن مددجو به توانمندی باشد، کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز مددجویان را در پالایش و بررسی دوره‌ای مورد ارزیابی قرار داده و توانمندی و توانایی آن‌ها را موردبررسی قرار می‌دهد تا بتوانند خود صاحب درآمد شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: نصب و راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی برای مددجویانی انجام می‌شود که توانایی کار نداشته و در مناطق روستایی با موقعیت جغرافیایی مناسب برای جذب نور خوشید زندگی می‌کنند.

وی اعلام کرد: تاکنون پنل خورشیدی 37 مددجو به شبکه برق متصل شده و اقدامات برای تکمیل 7 واحد دیگر در حال اجراست.

مؤمنی توضیح داد: خرید برق تولیدی از این پنل‌ها براساس قرارداد با شرکت برق تا 20 ساله انجام می‌شود که همه هزینه‌ها از محل تسهیلات تأمین و اقساط این تسهیلات نیز از محل برق تولیدشده استحصال خواهد شد.

وی تأکید کرد: درواقع مددجویان برای تجهیزات نصب‌شده هزینه‌ای را پرداخت نمی‌کنند و هزینه مذکور از محل تسهیلات اعطایی منابع داخلی کمیته امداد و تسهیلات بانکی تأمین می‌شود و از محل درآمد مددجو کسر خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: افراد سالمند که توانایی جزئی حرکت داشته باشند با نصب این پنل‌های خورشیدی می‌توانند ماهیانه درآمدی بیش از یک‌میلیون تومان داشته باشند البته بخشی از میزان درآمد آن‌ها بستگی به تنظیم و مراقبت از پنل‌های خورشیدی دارد که در این زمینه آموزش‌های لازم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به توجه کمیته امداد به خرید کالای ایرانی عنوان کرد: در حال حاضر موضوع خرید پنل‌های خورشیدی با رویکرد استفاده از تولیدات داخلی موردتوجه ماست ولی دراین‌بین بر دو موضوع کیفیت و قیمت آن توجه جدی داریم تا بتوانیم ضمن استفاده از کالای مرغوب، هزینه تمام‌شده را نیز کاهش دهیم.

مؤمنی یادآور شد: شرکت سولار صنعت فیروزه تولیدکننده پنل‌های خورشیدی است که با ارائه محصول باکیفیت در اولویت اجرای دستورالعمل تهیه کالای ایرانی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: