• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

استاندار قزوین:

مردم در مصرف آب صرفه‌جویی را جدی بگیرند

استاندار قزوین گفت: با توجه به خشکسالی‌های متمادی برای جلوگیری از مشکلات در بخش کشاورزی مردم در مصرف آب باید صرفه‌جویی را جدی بگیرند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در حاشیه بازدید از کانال انتقال آب کشاورزی آقابابا در جمع خبرنگاران تصریح کرد: امروز فاز اول کانال انتقال آب کشاورزی روستاهای کیخنان و آقابابا به طول ۵/۷ کیلومتر افتتاح شد، این پروژه برای منطقه بسیار مهم و حیاتی است.

وی افزود: سالها اختلاف نظر بین اهالی این روستاها وجود داشت، با همکاری مردم این مسئله حل شد، این پروژه مکمل پروژه مخزن ۴۰۰ هزار مترمکعبی در پایین دست است و آب کشاورزی این منطقه را از سیلاب‌های موجود تأمین خواهد کرد.

استاندار قزوین یادآور شد: هر چقدر از این‌گونه همکاری‌ها در مناطق داشته باشیم در سال‌های آینده می‌توانیم از بارندگی بهتر بهره‌برداری کنیم.

وی افزود: ما با خشکسالی‌های ممتدی رو‌به‌رو بودیم و برای سال آینده وضعیت مشخص نیست، بنابراین مردم باید در صرفه‌جویی آب همکاری جدی داشته باشند تا آینده بخش کشاورزی با مشکل روبرو نشود.

زاهدی خاطرنشان کرد: به طور کلی طبق ارزیابی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، استان قزوین جزو ۳ استان برتر کشور است و ۹۷ نمره از ۱۰۰ کسب کرده است.

وی بیان کرد: در بخش کیفی ۶۰ نمره کامل را استان قزوین دریافت کرده است، از این رو همه افرادی که در بخش دولتی و خصوصی زحمت کشیدند قابل تقدیر هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: