• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2894-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان قزوین:

جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج سیره امام رضا (ع) مؤثر است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان قزوین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی در ترویج سیره و رفتار امام رضا (ع) رضوی مؤثر است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین، مژده اروجی در خصوص جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: ترویج سیره رضوی و معرفت شناسی نیاز امروز جامعه است، لذا برگزاری جشنواره‌هایی با محتوای دینی و آیینی با رویکردهای متفاوت فرهنگی و هنری نقش بسزایی در گسترش فرهنگ رضوی و افزایش سطح دانش معنوی عموم مردم دارد.

وی اظهار کرد: اما باید توجه داشت تحقق اهداف جشنواره کتابخوانی رضوی نیازمند این است که کارشناسی و مطالعه درست در هر بخش‌های مختلف جشنواره اتفاق بیفتند به‌طور مثال معرفی منابع جدید و در دسترس بودن این منابع و توان خانواده‌ها برای تهیه آنها از نکاتی است که باید در برگزاری جشنواره رضوی لحاظ گردد.

به گفته وی برگزاری این قبیل جشنواره‌ها می‌تواند نقش پررنگی در رونق سیره رضوی در جامعه داشته باشد به شرطی که خروجی این جشنواره محدود به دبیرخانه آن نگردد و در سطح جامعه شرح و بسط پیدا کند.

اروجی اضافه کرد: بدیهی‌ست که تمامی افراد جامعه از یک سطح دانش در حوزه مباحث معرفتی برخوردار نیستند و اقشار فرهنگی و فرهیخته جامعه حضور بیشتری در بخش‌های مختلف جشنواره خواهند داشت لذا دبیرخانه باید توجه داشته باشد که ماحصل کار جشنواره موقعی به هدف خود نزدیک می‌گردد که با طراحی برنامه‌های فرهنگی و هنری، زمینه مشارکت مردم را در این جشنواره افزایش دهیم.

اروجی افزود: بهره‌گیری از پتاسیل رسانه‌های مکتوب و مجازی، فضاهای مجازی، استفاده از نقطه نظرات صاحب نظران و فرهیختگان فرهنگی و هنری در خصوص تولید محصولات فرهنگی، سمعی بصری و کتاب، برای گروه‌های سنی مختلف می‌تواند در بستر‌سازی مناسب فرهنگی جهت توسعه سیره رضوی مؤثر باشد.

وی در پایان گفت: ایجاد فضای مناسب مطالعه غیردرسی در مدارس، ترویج فرهنگ مطالعه بین والدین جهت الگوسازی رفتاری برای کودکان و نوجوانان، معرفی کتاب‌های مناسب در قالب‌های جذاب سمعی و بصری و به خدمت گرفتن رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی، گسترش کتابخانه‌ها در سطوح مختلف برای بزرگسالان و کودکان، حمایت از نویسندگان، مترجمان و هنرمندان حوزه تألیف و نشر در راستای تولید کتاب‌هایی با کیفیت بهتر و نظارت بیشتر در تولید کتاب‌های با کیفیت خوب متنی موضوعی و ظاهری می‌تواند در ارتقای سرانه مطالعه مفید باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: