• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 974-693-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجاری‌سازی پلت‌فرم ربات‌های صنعتی توسط دانشگاه آزاد قزوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین از تجاری‌سازی پلت‌فرم ربات‌های صنعتی در بخش آموزش و ارائه آن در مسابقات جهانی ربوکاپ خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، مرتضی موسی‌خانی با بیان اینکه یکی از بحث‌های محوری در واحد قزوین، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: ما اکنون در دوره چهارم شتابدهی شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم. در حال حاضر 8 شرکت دانش‌بنیان در مرحله سرمایه‌گذاری برای کار مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین قرار دارند.

وی با بیان اینکه با توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از جوانان مستعد و توانمند نیز صورت می‌گیرد، افزود: یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان واحد قزوین در حوزه بازی‌سازی فعالیت‌های خوبی انجام داده و در مرحله ورود به بازار است که در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: یکی دیگر از شرکت‌ها پروژه جدیدی مربوط به میدان نقش جهان اصفهان برای تصاویر سه‌بعدی تحویل گرفته که در مرحله اجرا است.

 موسی خانی با اشاره به برنامه‌های پیش روی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین گفت: مسابقات رباتیک آسیا و اقیانوسیه 2018 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و با حضور تیم‌هایی از کشورهای آسیایی، روسیه و استرالیا در جزیره کیش در آذرماه برگزار خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این رویداد، تلاشی در جهت پیشبرد هوش مصنوعی و تحقق اهداف دانشگاه نسل چهارم صورت گیرد.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: سی و سومین اجلاس عمومی آسایهل نیز در سال جاری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین برگزار خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با تاکید بر اینکه این واحد دانشگاهی، فارغ‌التحصیلان متخصص تحویل جامعه و صنعت می‌دهد، گفت: مهندسان حرفه‌ای که دانش مهندسی را پیاده‌سازی می‌کنند، از این واحد فارغ‌التحصیل می‌شوند و صاحبان صنعت خواهان جذب این دانش‌آموختگان هستند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در یک نظام آموزشی متخصص، نیروهایی کارآمد تحویل جامعه دهیم. رسالت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین تربیت نیروهای متخصص و حرفه‌ای است و ما به عنوان امانتداران مردم وظیفه داریم که این موضوع را به نحو شایسته انجام دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، موسی‌خانی با اشاره به مسابقات جهانی ربوکاپ 2018 کانادا گفت: واحد قزوین در این دوره یک پلت‌فرم ربات‌های صنعتی ارائه داد که در مرحله تجاری‌سازی است. تلاش می‌کنیم با ارائه این پلت‌فرم، این موضوع را به صورت آزمایشی و تحقیقاتی دنبال کنیم. در صورت عملیاتی شدن، گام مهمی در زمینه شرکت‌های ربات‌ساز در ایران و تولید ربات‌های صنعتی برداشته می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: