• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4491-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین:

اطلاع‌رسانی در خصوص اشتغال فراگیر ضعیف است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: دولت با تمام محدودیت‌های موجود تسهیلاتی را برای طرح‌های فراگیر قرار داده است لذا باید اطلاع‌رسانی لازم برای استفاده از این نوع تسهیلات در جامعه صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه اشتغال استان قزوین که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طی پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته شاهد نتایج خوبی در حوزه اشتغال استان بودیم هر چند با نقطه مطلوب و توقعات موجود هنوز فاصله است. 

وی افزود: ایجاد اشتغال و رونق تولید دو هدفی است که نیاز جامعه است لذا تمامی تلاش‌ها و فعالیت‌ها برای به ثمر رساندن این اهداف بادید باشد. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: برگزاری جلسات برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های لازم در این راستا قرار دارد و کسی حق ندارد در این مسیر مانعی را ایجاد کند. 

این مسئول یادآور شد: مدیران استانی در راه تسهیل شرایط برای ایجاد اشتغال پایدار در جامعه تلاش خود را بیشتر کنند تا قدم‌های مؤثری در این راستا برداشته شود. 

حبیبی با اشاره به طرح‌های اشتغال روستایی عنوان کرد: تا به امروز بالغ‌بر 50 میلیارد از طرح‌های ارائه‌شده در سیستم بانکی منجر به عقد قرارداد شده که نیمی از آن توسط بانک‌ها پرداخت شده است. 

وی ادامه داد: از این میزان 15 میلیارد مربوط به حوزه کشاورزی است و 10 میلیارد باقی‌مانده مربوط به حوزه‌های گردشگری، صنعت و دیگر حوزه‌ها است لذا باید این دستگاه‌ها هم تلاش خود را برای بالا بردن میزان جذب اعتبارات بیشتر کنند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین با تقدیر از عملکرد بانک‌ها در چند هفته اخیر بیان کرد: تعیین تکلیف طرح‌های ملی باید زودتر انجام شود تا زمان از دست نرود و از سوی دیگر در حوزه تسهیلات روستایی و فراگیر مشکلات موجود را لیست کرده و اولویت‌ها را مشخص کنند. 

این مسئول با انتقاد از ضعیف بودن اطلاع‌رسانی در خصوص طرح‌های اشتغال فراگیر خاطرنشان کرد: دولت با تمام محدودیت‌های موجود تسهیلاتی را برای طرح‌های فراگیر قرار داده است لذا باید اطلاع‌رسانی لازم برای استفاده از این نوع تسهیلات در جامعه صورت بگیرد. 

حبیبی در پایان تأکید کرد: ثبت میزان اشتغال ایجادشده در سامانه رصد باید جدی‌تر از قبل مورد توجه مسئولان قرار بگیرد چرا که تعیین میزان اشتغال ایجاد شده در استان بر مبنای این سامانه مشخص می‌شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: