• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-1694-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

جریان سازی تولید محتوای دیجیتال با موضوعات اسلامی ضروری است

دبیر اجرایی ششمین جشنواره سراسری تولید محتوای رضوی گفت: امروزه با توجه به فراگیری حوزه دیجیتال ضرورت جریان سازی تولید محتوای دیجیتال با موضوعات معارف اسلامی بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

سعید پورایمانی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، تصریح کرد: ششمین جشنواره سراسری تولید محتوای رضوی به میزبانی استان قزوین باهدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با سیره اهل‌بیت (ع) به‌ویژه حضرت رضا (ع) در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: تجلیل و تقدیر از تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و اسلامی، تولید محتوا با رویکرد ارزشی، دینی و انقلابی در فضای مجازی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره است.

دبیر اجرایی ششمین جشنواره سراسری تولید محتوای رضوی خاطرنشان کرد: امروزه با توجه به فراگیری حوزه دیجیتال ضرورت جریان‌سازی تولید محتوای دیجیتال با موضوعات معارف اسلامی بیش‌ازپیش احساس می‌شود، برگزاری این جشنواره‌ها می‌تواند گام مؤثری در ایجاد جریان سازی باشد.

وی بابیان اینکه جریان سازی را می‌توان در 2 بخش مورد هدف قرارداد، تأکید کرد: تولیدکنندگان حرفه‌ای در بخش آثار تولیدشده به رقابت می‌پردازند و انگیزه برای کیفی سازی آثارشان افزایش پیدا می‌کند چراکه جوایز و حمایت‌های جشنواره باعث ایجاد انگیزش می‌شود تا در بخش‌های مختلف اثر تولید کنند.

پورایمانی افزود: با توجه به اینکه جریان‌سازی در حوزه تولید، شناسایی و ترویج معارف رضوی در حوزه فضای مجازی آن‌طور که باید اتفاق نیفتاده، این جشنواره می‌تواند جریانی باشد که تولیدکنندگان آماتور و حرفه‌ای از طریق فراخوان جذب شوند و کار تولید و اجرا را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره علاوه بر تولیدکنندگان حرفه‌ای، تولیدکنندگان آماتور نیز قویت و حمایت می‌شوند، در صورت نیاز آموزش‌های لازم ارائه و کار تولید می‌شود، از طرف دیگر کتاب‌های حاوی محتوا به علاقه‌مندان می‌دهیم تا تولیدکننده دغدغه محتوا و پژوهش نداشته باشد و توان فنی خود را افزایش دهد.

مدیر مرکز دیجیتال قزوین یادآور شد: تولیدکننده برای دیده شدن آثارش انگیزه دارد که کار را انتشار دهد، بخشی دیگر از انتشار آثار توسط جشنواره و دبیرخانه صورت می‌گیرد و همان چیزی که می‌خواهیم اتفاق می‌افتد و محتوای اسلامی برای فضای مجازی آماده می‌کنیم.

وی تأکید کرد: امسال در کنار جشنواره کمپین با محوریت امام رضا (ع) ایجاد می‌کنیم و به‌صورت هفتگی به افرادی که در کمپین مشارکت می‌کنند جوایزی اهدا می‌شود، کمپین مجازی در شبکه اجتماعی داخلی و اینستاگرام ایجاد می‌شود تا معارف و فرهنگ امام رضا (ع) را منتشر کنیم.

پورایمانی بیان کرد: مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار تا تاریخ پنجم آبان ماه سال جاری است و مراسم اختتامیه آن در روز چهارشنبه هفتم آذرماه هم‌زمان با میلاد باسعادت حضرت امام جعفر صادق (ع) برگزار می‌شود، همچنین تمام اطلاع‌رسانی و فرآیند ثبت‌نام از طریق تارنمای شمس توس به نشانی ghazvin.shamstoos.ir انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر بخش به نفرات اول تا سوم جوایز زیر اهدا می‌شود که این جوایز به شرح زیر است جایزه رتبه اول شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و ۳۰ میلیون ریال وجه نقد، جایزه رتبه دوم شامل لوح تقدیر، ۲۵ میلیون ریال وجه نقد و جایزه رتبه سوم هم شامل لوح تقدیر و ۱۵ میلیون ریال وجه نقد است.

مدیر مرکز دیجیتال قزوین در پایان خاطرنشان کرد: متقاضیان می‌توانند طرح و ایده‌های دیجیتال رضوی خود را در قالب‌های بالا از طریق تارنمای شمس توس به نشانی portal.shamstoos.ir و وب‌سایت جشنواره ghazvin.shamstoos.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: