• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1192-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

/ 38 سال با جهاددانشگاهی / 12

عدم بهره‌گیری از ظرفیت جهاد دانشگاهی قطعاً به خود استان آسیب خواهد رساند

نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی استان قزوین ظرفیت بسیار خوبی برای استان قزوین است عدم بهره‌گیری از این ظرفیت قطعاً به خود استان آسیب خواهد رساند.

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از دستگاه‌های مؤثر در حوزه تولید علم و فرهنگ به شمار می‌رود که کارکنان آن با برخورداری از  روحیه جهادی و انقلابی طی سال‌های گذشته توانسته‌اند با کمک بدنه علمی و متخصصان خود به جهش علمی کشور  و فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی سرعت ببخشد.

وی ادامه داد: اگر نگاهی به فعالیت‌های جهاد دانشگاهی داشته باشیم به‌وضوح مشخص است این نهاد در هر فعالیتی که ورود پیداکرده توانسته است سرآمد باشد و در شرایط امروز کشور نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های آن می‌تواند موجب تحول در فعالیت‌های بخش‌های مختلف کشورمان شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی استان قزوین ظرفیت بسیار خوبی برای استان قزوین است عدم بهره‌گیری از این ظرفیت  قطعاً به خود استان آسیب خواهد رساند چرا این نهاد مهم و تأثیرگذار  با بهره‌گیری از جوانان و دانشجویان خلاق، انقلابی، جسور و خوش‌فکر می‌تواند نقش تأثیرگذاری در فعالیت‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشد.

وی تصریح کرد: طی سال‌های گذشته نیز جهاد دانشگاهی توانسته است اقدامات مفیدی و مثمر ثمری در استان داشته باشد که  راه‌اندازی مرکز دانشگاهی، مرکز ناباروری و تألیف کتب آموزشی زبان انگلیسی از آن جمله است. در کنار آن تمرکز بر فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی نیز تا حد قاب توانسته خلأ موجود در این زمینه را در میان دانشجویان را برطرف سازد.

محمدی ابراز کرد: هرچند مدیران استان باید با برنامه‌ریزی اصولی بیش از گذشته از ظرفیت‌های این نهاد مهم بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: