• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3994-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تجلیل از خبرنگاران توسط مجموعه شهرداری تاکستان

شهردار تاکستان گفت: یکی از وظایف خطیر خبرنگاران پرهیز از رواج یأس و ناامیدی درجامعه و تأکید به اشاعه نشاط درجهت امیدواری به آینده نظام  مقدس جمهوری اسلامی است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،  مراسم تجلیل از خبرنگاران شهر تاکستان با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تاکستان در دفتر حسین بهزادپور شهردار تاکستان امروز برگزار شد.

بهزادپور ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید صارمی و تبریک به خبرنگاران حاضر در این نشست و اشاره به رسالت اصلی خبرنگاران مبنی بر اولویت داشتن آزاد اندیشی و صداقت گفت: خبرنگاران با سلاح قلم با حفظ ارزشها  و رسالت بالای آن در راستای اعتلای آگاهی بخشی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی جامعه تلاش می‌کنند، از همین روی از شما خبرنگاران متعهد می‌خواهم تا با ایجاد ارتباط تنگاتنگ و در الویت قرارد دادن نیازهای مردم و انتقال مطالبات در انعکاس اخبار عملکرد شهرداری و پارلمان شهری به جامعه دوشادوش مسئولین در خدمت این نظام مقدس و مردم شریف باشید.

وی در ادامه با تأکید به خبرنگاران تصریح کرد: با توجه به اینکه در شهر تاکستان مشارکت مردم در مدیریت شهری تاحدودی رضایت بخش نیست؛ خبرنگاران می‌توانند باپرهیز از یأس و ناامیدی در انتشار اخباری که بر اثر غرض‌ورزی‌های سیاسی یا در گاهی مواقع با جانبداری‌های شخصی باعث تشویش اذهان مردم می‌شود خودداری نموده و براساس آموزه‌های اسلام مبنی بر آزاد اندیشی صداقت در گفتار باعث اشاعه امید و نشاط در جامعه جهت استمرار امیدبخشی در آینده نظام جمهموری اسلامی باشید و در راه انجام این رسالت خطیر از هیچ کوششی فرو گذار نکنید.

صیاد رحمانی رئیس شورای اسلامی شهر تاکستان نیز در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه خبرنگاران در عرصه انعکاس خدمات مدیریت و پارلمان شهری گفت: از خبرنگاران انتظار می‌رود، که علاوه بر رعایت اصول شجاعت در نوشتار وگفتار، آگاهی بخشی و واقع گرایی به انعکاس مطالبات و مشکلات مردم به مدیریت و پارلمان شهری، جهت خدمت رسانی و توسعه عمرانی و فرهنگی شهر بپردازند.

وی افزود: من معتقدم انتقاد و طرح مباحث از سوی  خبرنگاران باعث می‌شود که مشکلات را تا جایی که امکان داشته باشد حل‌وفصل کنیم.

بخش دیگری از این نشست به بیان نظرات و دیدگاه‌های اعضای شورای پنجم خطاب به خبرنگاران با طرح موضوعاتی از قبیل، آگاهی بخشی ،معرفی شهروندان متعهد، نشر اخبار صریح، انتقال مطالبات مردم، عنایت به مردم به عنوان سرمایه‌های اجتماعی، حساس نمودن مردم به منظر شهری و جلوگیری از رها نمودن نخاله و زباله‌های ساختمانی در مناطق شهری، اشاعه و ترویج فرهنگ پرداخت مالیات و عوارض جلوگیری از ساخت‌وسازهای شهری، توجه به حفظ میراث فرهنگی و شناسایی افراد توانمند درعرصه‌های خبری اختصاص یافت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: