• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1593-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تأکید کرد:

کاربردی کردن پایان‌نامه‌های تحصیلی دانشجویان ضرورت جامعه امروز

مدیر روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) گفت: با توجه رویکرد وزارت علوم مبنی بر کیفی سازی تحصیلات تکمیلی شایسته است تا مدیران اجرایی استان به‌ویژه صنایع استان نیازهای تخصصی دستگاه‌های اجرایی را به دانشگاه ارجاع دهند تا بر اساس آن پایان‌نامه تدوین و اجرایی شود.

حمید ساوه مدیر روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی از دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که دانشگاه مادر استان محسوب می‌شود می‌تواند در حل مشکلات و معضلات اجتماعی، کشاورزی، صنعتی و اقتصادی استان راه گشا باشد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش علوم انسانی هم ظرفیت‌های تحقیق و پژوهش بسیاری در این دانشگاه وجود دارد؛ متأسفانه مشاهده می‌شود در برخی موارد پروژه‌های علمی و پژوهشی در استان به سمت دانشگاه‌های خارج از استان سوق داده می‌شوند که مطلوب نیست.

مدیر روابط عمومی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) افزود: در حوزه‌های فنی و مهندسی و علوم پایه نیز با هدایت و سوق دادن پایان‌نامه‌های دانشگاهی در زمینه‌ها و حوزه‌هایی چون ترافیک، حمل‌ونقل، عمران، خاک و پی، معماری می‌توان بسیاری از مشکلات و آسیب‌های موجود در استان را شناسایی و مرتفع کرد.

وی تصریح کرد: ارتباط دانشگاه با بخش صنعت، کشاورزی و آب باید تقویت شود و ضرورت دارد مسئولان نیازسنجی‌ها را به دانشگاه اعلام کنند تا در حوزه‌های مختلف راهکار علمی ارائه و پیوند بین دانشگاه و بخش‌های مختلف برقرار شود.

ساوه اضافه کرد: دانشگاه می‌تواند در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی نیز وارد میدان شود و با مضامینی اجتماعی و فرهنگی و سایر معضلات اجتماعی به‌عنوان یک موضوع پایان‌نامه‌ای بپردازد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: