• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-11290-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

در تأمین اقلام دارویی تاکنون کمبودی در استان نداشتیم/ چراغ زرد مهرام به پزشکان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا در خصوص تأمین اقلام دارویی با هیچ‌گونه کمبود و کسری مواجه نشویم.

منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: بعضی از داروها وجود دارد که منشأ خارجی داشته و به‌سختی وارد می‌شود اما بسیاری از داروهای ایرانی هستند که از لحاظ کیفیت با داروی مشابه خارجی برابری می کند؛ با این حال متأسفانه فرهنگ استفاده و تجویز از داروی خارجی هنوز در بین پزشکان وجود داشته و به مردم نیز القا می‌شود.

وی افزود: طی صحبت‌هایی که با پزشکان داشته‌ایم تأکید شده تا آن‌ها بر روی داروهای خارجی که مشابه آن و با همان کیفیت در داخل وجود دارد تأکید نکنند؛ درمجموع برای بیماران به‌خصوص بیماران سرطانی و کودکان تا این لحظه تمام تلاش خود را کردیم که اجازه ندهیم کمبود و کسری دارو اتفاق بیفتد.

مهرام خاطرنشان کرد: ما بیکار ننشستیم زیرا همه‌ی پزشکان باور دارند که  بیماران آن‌ها مانند فرزندان خودشان هستند و نمی‌توانند شاهد از بین رفتن کودکان باشند؛ بنابراین فضاسازی‌هایی که در حوزه‌ کمبود داروهای کودکان وجود دارد کذب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: تحریم تجربه‌ جدیدی برای ما نیست بلکه ما را از همان سال‌های ابتدای انقلاب تحریم کردند اما همیشه توانسته‌ایم راهی جدید برای رفع مشکل پیدا کنیم.

مهرام تصریح کرد: دشمنان همواره به دنبال آسیب زدن به مردم هستند تا آن‌ها را به نقطه‌ای برسانند که زیر بار اجانب بروند، آن‌ها باید بدانند هیچ‌گاه چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: مردم زیر بار اجانب نخواهند رفت و ما هم از تجربیات گذشته‌ درس گرفته و اجازه نمی‌دهیم کمبود بر مردم حاکم شود و عارضه‌ای اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: