• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-197-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در راستای صدور احکام جایگزین حبس؛

مرتکب مزاحمت تلفنی به عذرخواهی با نصب بنر مکلف شد

فصل نهم قانون مجازات اسلامی جدید مصوب سال 92 به موضوع مجازات جایگزین حبس اشاره دارد و بر همین اساس قضات محاکم می‌توانند با توجه به برخی شرایط متهم و دارا بودن شرایط قانونی از مجازات جایگزین حبس در حق محکوم استفاده نمایند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
کاهش جمعیت کیفری زندان با استفاده از اعمال مجازات جایگزین حبس یکی از سیاست‌های اصلی قوه قضاییه در سال‌های گذشته است که این سیاست در محاکم دادگستری استان قزوین نیز با جدیت دنبال می‌شود و گام‌های خوب و مؤثری با صدور احکام جایگزین حبس برداشته است.

در یک نمونه فردی که به اتهام مزاحمت تلفنی از طریق پیام و شبکه‌های اجتماعی (تلگرام) و توهین به تحمل دو ماه حبس تعزیری محکوم‌شده بود به علت فقدان سابقه کیفری، جوان بودن و وضعیت فردی، اجتماعی و خانوادگی مشمول مجازات جایگزین حبس شد.

قاضی غفاری، رئیس حوزه قضایی بخش دشتابی در راستای اعمال مجازات جایگزین حبس فرد محکوم را به نوشتن بنر عذرخواهی از خانواده شاکی و قول و تعهد به عدم چنین عملی در آینده، مطالعه کتاب‌خانه عنکبوت نوشته نورالله قدرتی و ارائه خلاصه بخش سوم کتاب در خصوص آسیب‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی به واحد اجرای احکام، حفظ و فراگیری روایت نقل‌شده از امیرالمؤمنین (ع) و جزای نقدی در حق دولت مکلف کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: