• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-393-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

نواخته شدن زنگ آراستگی در مدارس/ کوله 12 هزار دانش‌آموز ناحیه دو قزوین سبک می‌شود

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین گفت: برای دومین بار در مدارس ناحیه دو قزوین زنگ آراستگی نواخته می‌شود که در این طرح دانش‌آموزان در 5 دقیقه پایانی کلاس به نظافت کلاس، مرتب کردن کیف و لباس خود اقدام می‌کنند تا ضمن اجرای این طرح، مشارکت‌پذیری و نظم و مسئولیت‌پذیری را فرا بگیرند.

یوسف خدایاری معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین با اشاره به اینکه تعداد 237 آموزگار و 448 نفر در کادر آموزشی ناحیه دو قزوین مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری بیش از 12 هزار دانش‌آموز در 6 پایه تحصیلی در 65 مدرسه آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین مشغول به تحصیل شده‌اند.

وی افزود:  تعداد 2100 دانش‌آموز در پایه اول ابتدایی از دیروز وارد مدارس شده‌اند که نسبت به سال گذشته با افزایش 150 نفری روبرو هستیم. همچنین تعداد 2400 نفر نیز در مقطع پیش‌دبستانی جذب مراکز ناحیه دو قزوین شده‌اند.

خدایاری تصریح کرد: مراکز پیش‌دبستانی موظف هستند براساس اصول یازده‌گانه مبنی بر آموزش مهارت‌های زندگی در قالب بازی و قصه وارد شوند و مهارت‌های چون رشد اجتماعی، زبان‌آموزی، پرورش روحیه اعتقادی و دینی، هویت ملی، مهارت‌های شناختی، اجتماعی و هیجانی، مهارت  تفکر و هنری، ارتقاء سلامت و بهداشت و آشنایی با محیط‌زیست را در خلال آموزش‌های خود به دانش‌آموزان یاد دهند.

وی با بیان اینکه آموزش سواد خواندن برای دانش‌آموزان را در سال جاری در مدارس این ناحیه دنبال می‌کنیم، گفت: در این آموزش تلاش بر این است که دانش‌آموز بتواند مهارت خوب و دقیق خواندن را فرا بگیرد و سپس بر آن تفکر کرده و تحلیل بر آن داشته باشد. 

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین خاطرنشان کرد: برای دومین بار در مدارس این ناحیه زنگ آراستگی نواخته می‌شود که در این طرح دانش‌آموزان در 5 دقیقه پایانی کلاس به نظافت کلاس، مرتب کردن کیف و لباس خود اقدام می‌کنند تا ضمن اجرای این طرح، مشارکت‌پذیری و نظم و مسئولیت‌پذیری را فرا بگیرند.

وی با اشاره به اجرای طرح زنگ زندگی و شادی و نشاط در مدارس قزوین بیان کرد: در این طرح دانش‌آموزان با انواع برنامه‌های مهارتی چون کنترل خشم، احترام به والدین، بازی‌های بومی و محلی و دیگر برنامه‌ها آشنا می‌شوند.

خدایاری تأکید کرد: یکی از مشکلات دانش‌آموزان کوله‌پشتی‌های سنگین آن‌هاست لذا تلاش می‌شود تا با آموزش‌هایی که به مدارس و خانواده‌ها داده می‌شود راهکارهایی را برای سبک کردن کوله‌ها ارائه دهیم تا دانش‌آموزان در آینده دچار مشکلات قامتی نشوند.
 
وی با بیان اینکه عمده‌ترین هدف آموزش‌وپرورش ناحیه دو آموزش مهارت‌های زندگی است، گفت: قصه‌گویی و قصه‌خوانی بهترین شیوه برای این آموزش‌هاست ازاین‌رو  یک دوره ضمن خدمت برای آموزش 101 مهارت از طریق بازی به معلمان برگزار خواهد شد تا بتوانند از ایمن بستر این مهارت‌ها را به دانش‌آموزان آموزش دهند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش ناحیه دو قزوین در پایان خاطرنشان کرد: همچنین تیمی از معلمان این ناحیه هر هفته یک قصه از قصه‌های کهن را که دارای مضامین تربیتی است را در کلاس برای دانش‌آموزان بخوانند تا از این طریق مضامین تربیتی را به آن‌ها انتقال دهند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: