• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-291-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل/ 2

آموزش‌وپرورش بسترساز خلاقیت در تحقق اقتصاد مقاومتی است/ حرکت اقتصاد مقاومتی با محوریت مردم

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: باید نگاه ما درزمینه اقتصاد مقاومتی به‌گونه‌ای باشد که از ظرفیت داخلی استفاده کنیم و بتوانیم وجود خلاقیت درمجموع تولیدات خود را فراهم کنیم که ریشه‌ این فعالیت‌ها در آموزش‌وپرورش است.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: همان‌طور که گفته‌شده اقتصاد مقاومتی باید با محوریت مردم باشد یعنی به‌جای اینکه اقتصاد بر روی دوش دولت باشد باید با محوریت مردم پیش رود.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی باید تا حدی برون‌گرا باشد اما این برون‌گرایی به‌منزله‌ آن نیست که بخواهیم متکی به خارج از کشور باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین  ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که همه‌ مردم در اقتصاد دخالت داشته باشند و اقتصاد مردمی شکل گیرد و در همین راستا آسیب‌پذیری در برابر تحریم‌ها و فشارهای واردشده کمتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: سپردن امور اقتصادی به مردم سبب می‌شود تا به عبارتی حجم کار حاکمیتی از بدنه‌ دولت کم شود و به‌نوعی اقتصاد مقاومتی در جامعه حاکم شود.
 
قاسمی تصریح کرد: وظیفه‌ ما در آموزش‌وپرورش در راستای اقتصاد مقاومتی بیشتر رویکرد فرهنگ‌سازی دارد و ما باید در اقتصاد مقاومتی کار فرهنگی، روش‌ها ،شیوه‌ها و آموزش‌های لازم  را نهادینه‌سازی کنیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین یادآور شد: فرهنگ‌سازی باید توسط مثلث معلم، دانش‌آموز و اولیا در کنار همدیگر و به‌صورت یک زنجیره برای آموزش و ایجاد فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی شکل گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: