• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-994-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوين:

در حوزه گردشگری به یک برنامه‌ریزی روزآمد و آینده‌نگر نیاز داریم

استاندار قزوين گفت: در نخستین همایش تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک کشور در قزوین گفت: در حوزه گردشگری به یک برنامه‌ریزی روزآمد و آینده‌نگر نیاز داریم.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين،‌ عبدالمحمد زاهدی در نخستین همایش تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک کشور در قزوین افزود: عرصه‌های مختلف در جهان به‌سرعت در حال تغییر هستند و گردشگری نیز از این تحولات مستثنی نیست.

وی بابیان اینکه استفاده از فناوری اطلاعات یا گردشگری الکترونیک یکی از راه‌های موفقیت در جذب گردشگر است، اظهار داشت: در دنیای امروز که با سرعت زیادی شاهد تغییر و تحول هستیم باید روزآمد بوده و پیش‌بینی آینده را داشته باشیم تا از رقابت باز نمانیم.

استاندار گفت: امروز تحولات در حوزه فناوری بسیار سریع است که اگر با آن تغییرات پیش نرویم جا می‌مانیم و صنعت گردشگری باید در لحظه با این دگرگونی همراه باشد.

وی افزود: برای ماندن در عرصه‌های مختلف دنیا باید به شناخت این تغییر و تحولات پرداخت تا از این فعالیت‌ها که همانند رقابت‌های دوومیدانی است عقب نمانیم.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه گردشگری علاوه بر ابعاد مادی دارای جنبه‌های فرهنگی معنوی و اجتماعی نیز هست، گفت: در همین راستا نقش گردشگری در صلح جهانی می‌تواند از همه فعالیت‌های دیپلماتیک اثربخش‌تر باشد.

وی با بیان اینکه امروزه ماندن در هر عرصه نیازمند پیش‌بینی و شناخت از تغییرات و تحولات جهانی است، گفت: امروز در همه عرصه‌ها شاهد رقابت هستیم و داخل یک پیست قرار داریم که اگر آماده نباشیم قادر به رقابت و موفقیت نخواهیم بود.

استاندار قزوین همچنین افزود: امروز در حوزه گردشگری باید چندین کار اساسی انجام دهیم که دولت و بخش خصوصی در آن‌ها سهم دارند که شامل ایجاد زیرساخت‌های مناسب و استفاده درست و مناسب و خلاقانه از آن‌ها برای جذب گردشگر است.

زاهدی از گردشگری به‌عنوان یک صنعت بزرگ، پول‌ساز و اشتغال‌زا با گردشگری مالی بالا نام برد و گفت: اگر می‌خواهیم در این عرصه از رقبا جا نمانیم باید خود را به امکانات لازم مجهز کنیم که یکی از آن‌ها استفاده مناسب از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات است.

استاندار قزوین گفت: امروز گردشگران حتی در صورت حضور در نقاط دورافتاده و روستاهای دوردست خدمات الکترونیکی را مطالبه می‌کنند بنابراین بی‌توجهی به این حوزه می‌تواند ما را از اهداف خود برای رونق گردشگری دور سازد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: