• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1090-5
  • خبرنگار : 59008
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین:

صنعت گردشگری در ترکیب با فناوری اطلاعات به پیشران اقتصادی تبدیل می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین با اشاره به شعار سازمانی جهانی گردشگری با رویکرد تحول به‌سوی گردشگری دیجیتال گفت: اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT  بر کسی پوشیده نیست و با ترکیب پدیده‌ای به نام گردشگری می‌تواند این صنعت را به یک پیشران اقتصادی تبدیل نماید که بسیار اثرگذار خواهد بود.

به گزارش ايسنا منطقه قزوين،
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گردشگری پنجم مهرماه (۲۷ سپتامبر)، نشست تخصصی «فعالان گردشگری الکترونیک ایران» با حضور مسئولان استانی زاهدی استاندار قزوین، صاحب‌نظران گردشگری الکترونیک کشور و جمعی از فعالان این عرصه در سالن استانداری قزوین برگزار شد.

در این نشست محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به شعار سازمانی جهانی گردشگری با رویکرد تحول به‌سوی گردشگری دیجیتال گفت: اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات  ICT  بر کسی پوشیده نیست و با ترکیب پدیده‌ای به نام گردشگری می‌تواند این صنعت را به یک پیشران اقتصادی تبدیل نماید که بسیار اثرگذار خواهد بود.

حضرتی با برشمردن ظرفیت‌ها و توانایی‌های حوزه گردشگری اظهار کرد: اشتغال آفرینی فراوان، امکان رشد مناطق دورافتاده، کمتر توسعه‌یافته و تا حدی فراموش‌شده و ایجاد یک عدالت مخصوص ازجمله ظرفیت‌های حوزه گردشگری است که با توجه به افزایش تقاضای سفرهای ملی و بین‌المللی اثرگذاری و کارآمدی این حوزه مرتبط با حوزه ICT  است.

وی افزود: جهان با سرعت چشمگیری در حال تغییر است و عرصه گردشگری از این تغییر و تحول مستثنی نیست و فعالان و دست‌اندرکاران عرصه گردشگری در صورت ادامه شیوه‌های سنتی خود از قافله پیشرفت باز می‌مانند و چنانچه نتوانند خود را با دگرگونی جهان هماهنگ کنند با چالش‌ها و تهدیدهای اجتناب‌ناپذیری روبرو خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین در تعریف گردشگری دیجیتالی بیان کرد: همه فرایندها و زنجیره‌های ارزشی در صنایع گردشگری باید برای حداکثر سازی کارآمدی و اثربخشی این حوزه به سمت استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بروند.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم که نشست تخصصی فعالان گردشگری الکترونیک که برای نخستین بار به میزبانی قزوین برگزار شد زمینه‌ای را فراهم نماید که مدیران تأسیسات گردشگری بتوانند خدمات خود را به مناسب‌ترین شکل به مشتریان عرضه کنند به‌طوری‌که قابلیت رقابت در بازارهای جهانی را داشته باشد و به رضایتمندی مشتریان منجر گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: