• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1394-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

ارسال 750 اثر به دوسالانه پنجم خوشنویسی/ مشق حضوری خوشنویسان از ویژگی‌های دوسالانه پنجم بود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: 750 اثر از سراسر کشور به این دبیرخانه در قزوین ارسال شد و داوران در یک جلسه چهارساعته نسبت به بحث و تبادل‌نظر در خصوص آثار ارسالی مبادرت ورزیدند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیین اختتامیه پنجمین دوسالانه خوشنویسی ایران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان کشوری و استانی و هنرمندان برجسته این رشته ساعتی پیش در سالن آمفی‌تئاتر مدیریت شعب بانکی ملی ایران برگزار شد.

اکبر اسکندری ن‍ژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم بابیان اینکه فرهنگ و هنر همچون کالبد روح و اندیشه و رفتار جامعه را دربر گرفته است اظهار کرد: باید از این ظرفیت عظیم حفظ و صیانت کنیم و این وظیفه همه ماست که پاسبان این ارزش‌ها باشیم.

وی افزود: برگزاری پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران با در این تراز با حمایت مسئولان استان فراهم شد که جای تقدیر دارد.

اسکندری نژاد اعلام کرد: فرآیند آغاز پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی با تشکیل شورای سیاست‌گذاری از فروردین‌ماه سال جاری آغاز شد.

دبیر پنجمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران مشق حضوری را ازجمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد دوسالانه پنجم برشمرد و گفت: این بخش در راستای استاندارسازی داوری‌ها و تبیین ضوابط و مقررات در راستای دوری از هرگونه شبهه در انتخاب نفرات برتر به دوسالانه پنجم افزوده شد.

وی ادامه داد: برای عملیاتی کردن این رویداد فرهنگی و هنری تمام همت خود را به کاربستیم تا داوری‌ها بدون ورود نظر شخصی رقم بخورد؛ ازاین‌رو اساتید بزرگی را برای داوری آثار در نظر گرفتیم.

این مسئول در خصوص تعداد آثار ارسالی به دوسالانه پنجم گفت: 750 اثر از سراسر کشور به این دبیرخانه در قزوین ارسال شد و داوران در یک جلسه چهارساعته نسبت به بحث و تبادل‌نظر در خصوص آثار ارسالی مبادرت ورزیدند.

وی اضافه کرد: درمجموع از 750 اثر ارسالی 210 اثر انتخاب و به نمایشگاه دوسالانه راه پیدا کرد که این آثار در کنار آثار اساتید تراز اول کشور در مجموعه سعدالسلطنه به نمایش گذاشته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطرنشان کرد: در رشته نستعلیق 18 نفر،‌ در رشته نسخ و ثلث 14 نفر و در رشته شکسته‌نستعلیق 11 نفر به مرحله نگارش حضوری راه پیدا کردند و داوری نهایی بعد از اجرای حضوری هنرمندان توسط داوران انجام شد.

وی در پایان یادآور شد: عظیمت برترین خوشنویسان کشور به پایتخت خوشنویسی ایران مایه مباهات و افتخار برای استان قزوین است و امیدواریم در سال‌های آینده نیز بتوانیم میزبان شایسته‌ای برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره هنری باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: