• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4790-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی استاندار قزوین:

خدمات دامپزشکی با سلامت و امنیت غذایی پیوند دارد

معاون سیاسی استاندار قزوین تأکید کرد: خدمات دامپزشکی با سلامت و امنیت غذایی پیوند دارد و فعالیت‌های آن باید از انحصار خارج شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علیرضا آشناگر معاون سیاسی استانداری قزوین در مراسم روز ملی دامپزشکی با تبریک این روز به دامپزشکان و قدردانی از زحمات آن‌ها گفت: تلقی جدی جامعه از فعالیت دامپزشکان یک تلقی فنی و تخصصی است که مجموعه‌ای از افراد متخصص وظیفهٔ رصد، کنترل و مراقبت از سلامت دام‌ها را بر عهده دارند.

علیرضا آشناگر خطاب به دامپزشکان خاطرنشان کرد: دامپزشکی کار سخت و طاقت‌فرسایی است و چه بخش روستایی ما که قشر مولد کشور هستند و چه صنعت‌گرانی که در مجموعه دام و دام داری فعالیت دارند قدردان زحمات شما هستند.

آشناگر ادامه داد: کار دامپزشکی ازاین‌جهت که با سلامت و امنیت غذایی جامعه ارتباط دارد بسیار مهم و خطیر است و من به‌عنوان مسئول کارگروه امنیت و سلامت غذایی استان بر اهمیت و نقش شما در این خصوص واقف هستم.

معاون سیاسی استانداری قزوین افزود: از بیماری‌های نوظهور دنیا که تعداد آن به 156 مورد می‌رسد، 116 مورد به بیماری‌های مشترک انسان و دام مربوط می‌شود که این موضوع هم اهمیت کار این قشر برای ارتقا سلامت جامعه را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: به‌هرحال در مسیر فعالیت‌های دامپزشکان گاهی مقاومت‌هایی نیز وجود دارد که جزئی از سختی این کار است برای مثال اگر جایی دام آلوده را شناسایی کردید باید آن را معدوم کنید که ممکن است تمام سرمایه یک خانواده باشد و انجام دادن آن مقاومت‌هایی را در پی دارد.

معاون استاندار با اشاره به ذبح دام در ایام محرم ابراز کرد: در ایام محرم با توجه به نذوراتی که مردم داشتند اگر مراقبت صورت نمی‌گرفت جاری شدن خون در سطح شهر ممکن بود سبب انتقال آلودگی و بیماری‌هایی شود که با ورود دامپزشکی تقریباً 1500 رأس گاو و گوسفند به‌صورت بهداشتی در مراکز کشتارگاهی ذبح شد.

این مقام مسئول در پایان تأکید کرد: مسئولان اداره کل دامپزشکی از ظرفیت خیرین، سمن‌ها و قشر تحصیل‌کرده استفاده کنند و فعالیت‌های این عرصه را از انحصار خارج کرده و بخش زیادی از کارها را به این اقشار و نهادهای مردمی غیردولتی واگذار کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: