• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

نباید با تصمیمات عجولانه به تولیدکنندگان سنّتی دام و طیور آسیب وارد شود

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم روز ملی دامپزشکی با تأکید بر اینکه نباید با تصمیمات عجولانه به تولیدکنندگان سنّتی دام و طیور آسیب وارد شود، گفت: بین شیوه‌های صنعتی و سنّتی دام و طیور رفتار آشتی‌جویانه وجود داشته باشد تا قشری خاص متضرر نشوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسمی که به مناسبت روز ملی دامپزشکی در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خداوند می‌خواهد بندگانش طیب، طاهر و پاک زندگی کنند و با تلاش برای کسب رزق حلال، آلودگی در وجودشان راه پیدا نکند.

وی تصریح کرد: کسی که نسبت به لقمه حلال و حرام حساسیت ندارد و مال حرام را وارد زندگی خود می‌کند، در نماز نمی‌تواند حضور قلب داشته باشد، فرزند صالح تربیت کند و درنهایت در عبادت و بندگی با دشواری و سختی مواجه می‌شود.

امام‌جمعه قزوین بابیان اینکه خداوند به بندگانش اجازه نداده است تا سراغ هر مالی بروند، خاطرنشان کرد: کسب رزق پاک چه ازنظر حلال بودن و چه ازنظر بهداشتی مورد تأکید دین قرار دارد و متولیان امر می‌باید در این حوزه حساسیت ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: اگر آدمی همه تلاش خود را بر لذت‌های دنیایی متمرکز کند، سطح خود را پایین آورده است چراکه انسان بودن و تعالی یافتن با تمرکز بر لذت‌های دنیایی به دست نمی‌آید.

وی با تأکید بر اینکه باید بین شیوهٔ صنعتی و سنّتی دام و طیور رفتار آشتی‌جویانه وجود داشته باشد، ابراز کرد: درگذشته شیوه‌های سنّتی نگهداری دام و طیور رایج بود و ممکن است امروزه به دلیل شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان با آن گستردگی امکان‌پذیر نباشد اما نباید با تصمیمات عجولانه به تولیدکنندگان سنّتی دام و طیور آسیب وارد شود.

امام‌جمعه قزوین در این خصوص عنوان کرد: باید با برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق مانع از خسارت قشری خاص شویم و رفتار آشتی جویانه در پیش بگیریم و مراقب آسیب‌های تصمیمات عجولانه باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: