• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1592-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند، گفت: با اجرای محکمات قرآنی به عزت دست می‌یابیم.
 
به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در قرآن آمده «نه کسانی که از اهل کتاب کافر شده‌اند و نه مشرکان دوست نمی‌دارند خیری از جانب پروردگارتان به شما برسد».
 
وی با تأکید بر اینکه نباید عزت را از کافران طلب کنیم، تصریح کرد: خداوند می‌فرماید «منافقان را بشارت‌ده که بر آنان عذابی دردناک خواهد بود. آن گروه که کافران را دوست گیرند و مؤمنان را ترک گویند، آیا نزد کافران عزّت می‌طلبند؟ عزّت همه نزد خداست».
 
امام‌جمعه قزوین بابیان اینکه باید مسئولان مسلّمات قرآنی را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: در آیه 118 سوره بقره آمده «ای کسانی که ایمان آورده‌اید از غیرخودتان دوست و همراه مگیرید. آن‌ها آرزو دارند که در رنج بیفتید و دشمنی از لحن و سخنشان آشکار است و آنچه سینه‌هایشان نهان می‌دارد بزرگ‌تر است».
 
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خداوند در آیه 119 سوره بقره نیز می‌فرماید «شما کسانی هستید که آنان را دوست دارید و حال‌آنکه آنان شما را دوست ندارند و چون با شما برخورد کنند می‌گویند ایمان آوردیم و چون باهم خلوت کنند از شدت خشم بر شما سرانگشتان خود را می‌گزند».
 
وی افزود: در آیه 120 سوره بقره تأکید شده است «اگر به شما خوشی رسد آنان را بدحال می‌کند و اگر به شما گزندی رسد بدان شاد می‌شوند و اگر صبر کنید و پرهیزگاری نمایید نیرنگشان هیچ زیانی به شما نمی‌رساند یقیناً خداوند به آنچه می‌کنند احاطه دارد».
 
آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: این وعده خداوند است که اگر بر اساس دستورات قرآن عمل کنیم، دشمنان هیچ زیانی نمی‌توانند به ما وارد کنند. اگر ما طبق دستورات الهی عمل کنیم یقیناً وعده الهی محقق خواهد شد و نباید در این خصوص تردید داشته باشیم.
 
امام‌جمعه قزوین به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت می‌فرمایند هیچ فرد عزتمندی حق را رها نکرد، مگر آنکه ذلیل شد و هیچ انسان ذلیلی به سراغ حق نرفت، مگر آنکه عزت یافت و این‌ها جزو محکمات دین است و باید موردتوجه همه مسئولان قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: