• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-3094-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین:

کودکان و نوجوانان حامی میراث فرهنگی هستند

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و کودکان و نوجوانان ارتباط مستقیم و متقابلی دارند گفت: حمایت از آینده‌سازان کشور سبب ارتقا در حوزهٔ حفاظت از بافت‌ها و فضاهای تاریخی خواهد شد.

محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: با توجه به اینکه کودکان به‌عنوان نسل نو و اثرگذار و آینده‌ساز کشور هستند می‌توانند با شناخت دقیق آثار و اماکن ارزشمند تاریخی در حفاظت از این میراث گران‌بها و معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن کهن ایران به نسل‌های بعد نقش مؤثری داشته باشند.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان در طول سال ارتباط پیوسته‌ای با گروه‌های مختلف دانش‌آموزی و کانون پرورش فکری کودکان داشته است و همواره به دنبال آن است تا به حمایت از آینده‌سازان کشور بپردازد.

حضرتی خاطرنشان کرد: در راستای اقدامات صورت گرفته در حوزه کودکان برنامه‌هایی انجام‌شده که از جملهٔ آن می‌توان به نمونه‌سازی کاوش در محوطه‌های تاریخی و شیوه‌های مرمت اشیا و آثار اشاره کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان اضافه کرد: برنامه‌های انجام‌شده با حضور کودکان و به‌منظور تجربه کردن آن‌ها به‌صورت عینی در میدان‌های نمونه‌سازی شده صورت گرفته است و کودکان نیز استقبال خوبی در این زمینه داشته‌اند.

حضرتی اعلام کرد: در هفته کودک نیز برنامه‌های مشترکی بین کانون پرورش فکری کودکان و میراث فرهنگی در حال برگزاری است و در تلاش هستیم تا بتوانیم این ارتباط را بیشتر کنیم و در همین راستا کودکان می‌توانند در روز کودک و میراث فرهنگی که ۱۶ مهرماه است به‌صورت رایگان از موزه‌ها بازدید کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان در پایان گفت: حمایت از کودکان و بسترسازی مناسب در زمینهٔ آگاهی بخشی در حوزهٔ میراث فرهنگی می‌تواند در زمینهٔ حفاظت از آثار و محوطه‌های تاریخی و طبیعی استان اثرگذار باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: