• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3491-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

قانون معافیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری در قزوین اعمال شود

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: برای کمک به تولیدکنندگان و صنعتگران در شرایط کنونی قانون معافیت مالیاتی برای صنایع مستقر در شعاع ۱۲۰ کیلومتری باید در استان قزوین هم عملیاتی شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سیده حمیده زرآبادی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که روز دوشنبه با حضور صالحی نیا معاون وزیر صنعت، فولادگر رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخلی و اعضای این کمیسیون در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: قزوین دارالمؤمنین و خواستگاه اندیشمندان بوده و ازنظر صنعت و کشاورزی هم جایگاه ویژه‌ای دارد و نیازمند توجه بیشتر است.

وی افزود: بیشترین دغدغه تولیدکنندگان به مجلس و دولت بازمی‌گردد و نیازمند ثبات در تصمیم‌گیری‌ها هستیم تا مشکلات بیشتر نشود.

زرآبادی ادامه داد: فرآیندهای طولانی و آزاردهنده در مسیر تولید باید حذف شود و تولیدکننده اگر همراهی مناسب ببیند حاضر است همه حقوق دولتی را پرداخت کند و در این زمینه مشکلی ندارد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اصلاح و ثبات قوانین ضروری است تا موانع را از مسیر تولیدکننده و صادرکننده برداریم و در این شرایط فشار بیشتری به این کارآفرینان وارد نکنیم.

زرآبادی بیان کرد: اگر در جنگ اقتصادی هستیم ژنرال‌هایی که ما را به پیروزی می‌رسانند همین تولیدکننده و صادرکنندگان هستند و باید از آن‌ها حمایت کنیم.

وی عنوان کرد: قانون معافیت‌های مالیاتی برای صنعتگران در شعاع ۱۲۰ کیلومتری درگذشته شامل شهرک صنعتی کاسپین می‌شده اما امروز با تفسیر جدیدی از قانون، مسافت هوایی را لحاظ کرده‌اند که این موضوع برای صنعتگران مستقر در این شهرک مشکل‌ساز شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این قانون برای استان‌های قم و سمنان استثنا شده اما قزوین که یک صنعتی است مظلوم واقع‌شده و شاهد بی‌عدالتی است و این روند باید اصلاح و قزوین هم معاف شود.

زرآبادی بیان کرد: این موضوع در کارگروه زیربنایی دولت مطرح‌شده و فقط قزوین متضرر شده لذا انتظار داریم موضوع از سوی وزارت صنعت و کمیسیون صنایع هم با جدیت دنبال شود است و تا زمان تصویب نهایی به‌صورت موقت اجازه داده شود تا از این صنایع مالیات گرفته نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: