• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3591-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

اقتصاد مقاومتی، از اقدام تا عمل/ 11

اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان با اشاره به اینکه اگر قرار باشد ما طبقات اجتماعی مختلفی را تشکیل و شعار استفاده از کالای داخلی دهیم ولی تمام وسایل زندگی با کالای خارجی تأمین شود به یک پارادوکسی می‌رسیم که نتیجهٔ آن شرایط فعلی است گفت: بنابراین اقتصاد مقاومتی با شعار محقق نمی‌شود.

محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی در حقیقت تمهید اجتماعی است که می‌تواند با استفاده از همهٔ ظرفیت‌های موجود در کشور منجر به شکوفایی اقتصاد شود.

وی افزود: این تمهید همان‌طور که توسط مقام معظم رهبری تبیین شده دارای پنج رکن دانش‌بنیان، عدالت محور، مردم‌گرا، برون‌نگر و درون جوش است که اگر این ویژگی‌ها محقق شود شاکلهٔ اقتصاد مقاومتی هویدا خواهد شد.

حضرتی خاطرنشان کرد: اینکه بسیاری از مدیران حوزه‌های کارکرد خود را با اقتصاد مقاومتی مرتبط می‌کنند خیلی بی‌راه نیست به دلیل اینکه در حال حاضر کار کردن در همین بستر اتفاق می‌افتد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان ادامه داد: اگر ما شرایط عادی اقتصادی داشتیم تفکیک‌ها به‌جا بود اما در شرایط فعلی کار یک مدیر جهادی و با مقاومت همراه است تا بتواند دستگاهش را از تنگناها عبور دهد و درعین‌حال به کارآمدی هم برسد.

حضرتی با اشاره به اینکه من به‌عنوان یک مصرف‌کننده ترجیحم استفاده از کالای داخلی است گفت: استفاده از کالای داخلی مشروط بر این است که کیفیت لازم را داشته باشد.

وی اضافه کرد: اقتصاد یک مقولهٔ فرامرزی است و ما باید محصولات باکیفیتی را عرضه کنیم که توانایی برابری با کالاهای مشابه را داشته باشد چراکه در غیر این صورت کسی به استفاده از کالای داخل رضایت نخواهد داد.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری استان در پایان گفت: باید ساده زیستی را همه بپذیرند و بتوانند با کالاهای موجود امرار معاش کنند تا راهی برای ورود کالاهای خارجی نباشد که اگر چنین چیزی محقق شود و همه در وضعیت یکسان قرار گیرند کالای داخلی موردحمایت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: