• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5390-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین:

نوسانات بازار ارز فریاد شرکت‌های دارویی را درآورد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین گفت: در حال حاضر شرکت‌های دارویی به دلیل نوسانات بازار و کمبود ورود برخی از داروها حاضر به عرضهٔ محصولات خود به‌صورت نسیه و یا اقساط نیستند و همین امر سبب شده تا مردم کمبود دارو در بازار را احساس کنند.

حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: در حال حاضر کمبود دارو به‌منزلهٔ نبود آن نیست بلکه به معنای آن است که به دلیل کمبود گردش مالی توزیع به‌سختی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت‌های دارویی به دلیل نوسانات بازار و کمبود ورود برخی از داروها حاضر به عرضهٔ محصولات خود به‌صورت نسیه و یا اقساط نیستند و همین امر سبب شده تا مردم کمبود دارو در بازار احساس کنند.

آصفی خاطرنشان کرد: ما تاکنون تلاش کردیم تا داروها را تهیه و به دست مردم برسانیم در این راستا گاهی داروها را محدودتر به مردم عرضه می‌کردیم تا تعداد بیشتری از مردم دریافت کنند و یا اینکه داروهایی جایگزین معرفی می‌کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان در پایان گفت: برخی از پزشکان نیز اصرار به استفاده از داروهای خارجی دارند که به نظر می‌رسد لازم است تا پزشکان نیز قدری توجه خود را بیشتر کنند و داروهایی که مشابه داخلی دارند را تجویز کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: