• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-5590-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

قول‌هایی که گل نشد!

مدیر هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اشاره به اینکه داروهایی توسط پزشکان تجویز می‌شود که در بازار موجود نیست گفت: این داروها توسط بیمار از بازار آزاد تهیه می‌شود که البته در این راستا قول‌هایی مبنی بر تأمین دارو  از جانب دولت داده شده اما شاهد آن هستیم که دولت با توجه به اینکه منابعی ندارد نمی‌تواند قول‌هایی را که داده است برآورده کند.

علی فخار سلیمانی مدیر هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: تجویز دارو وابسته به پزشک است و برخی پزشکان عادت به تجویز داروهای خارجی دارند که در این راستا باید تغییرات به صورت جزبه‌جز و در راستای تغییر ذهنی برخی از پزشکان صورت گیرد تا در صورت وجود داروی مشابه اقدام به تجویز نمونه داخلی کنند.

وی افزود: باید هماهنگی جهت تجویز دارو به‌صورت زنجیره‌وار صورت گیرد تا بتوان انتظار اثرگذاری داشت چراکه در غیر این صورت تغییر صرفاً در یک جز امکان‌پذیر نیست.

فخار سلیمانی ادامه داد: تأمین دارو به‌صورت سیکل‌وار امکان‌پذیر است اما در حال حاضر بخشی از این سیکل دچار مشکل است چراکه تحقق قول‌هایی که داده‌شده امکان‌پذیر نیست.

وی یادآور شد: کمبود منابع مالی، پرداخت نکردن حقوق برخی پرستاران و پزشکان در شرایط فعلی موجب می‌شود تا اقتصاد آن‌ها نیز دچار مشکل شود؛ بنابراین باید در برخی از مواقع نیز به آن‌ها حق داد و دولت نباید قول‌هایی را مبنی بر تأمین دارو و حوزهٔ پزشکی دهد درحالی‌که مجری تأمین خودش نیست.

مدیر هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: در حال حاضر پزشکان و پرستاران به دنبال فراهم کردن مباحث اضطراری هستند تا عملکرد بیمارستان‌ها دچار اختلال نشود و در تلاش هستند تا به بیماران تصادفی، سکته قلبی و مغزی و بیماران با مشکل حاد خدمت‌رسانی کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: