• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3891-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل/ 6

دولت باید پیشتاز و پیشانی در تحقق اقتصاد مقاومتی باشد

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید پیشانی و پیشتاز در اقتصاد مقاومتی باشد گفت: مردم هم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش دارند و البته این در حالی است که در شرایط بین‌المللی و اقتصادی موجود دولت باید به‌عنوان پیشتاز عمل کند.
 
بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی بنا به شاخصه‌هایی که هر شخصی برای خودش دارد می‌تواند تعبیرات مختلفی داشته باشد.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از فرصت‌های حداقلی برای توسعه حداکثری است در همین راستا باید امکاناتی را که در دست داریم به‌گونه‌ای طبقه‌بندی کنیم که با حداقل هزینه به حداکثر بهره‌برداری برسیم.

 طاهرخانی خاطرنشان کرد: از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی می‌توان به جلوگیری از اسراف، تبذیر، جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی اشاره کرد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم هم باید مراعات کنند اما دولت باید در این راستا پیشتاز باشد و زمینه‌های فرهنگی لازم را ایجاد کند.

طاهرخانی اضافه کرد: دولت باید در این راستا حرکت‌هایی نیز داشته باشد که مردم آموزش‌های لازم را ببینند چراکه مردم ما مردم فهیم و بافرهنگی هستند و به‌خوبی این‌گونه مسائل را متوجه می‌شوند.

وی تصریح کرد: قطعاً برای من استفاده از کالای داخلی اولویت دارد اما مشروط بر اینکه سازندگان و تولیدکنندگان صنعتی رعایت استانداردها را داشته باشند و از لحاظ تولید و کیفیت کم‌کاری نکنند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: طبیعتاً همهٔ ما به‌عنوان ایرانی افتخار می‌کنیم کالایی را داشته باشیم که ایرانی بوده و به دست تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی تولید شده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: