• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1493-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انتقاد معاون اقتصادی استاندار از دانشگاه‌ها و ادارات برای کم‌توجهی به پژوهش

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: در کم‌توجهی به حوزه پژوهش، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به یک اندازه مورد انتقاد هستند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در شورای سیاست‌گذاری پژوهش و فناوری استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طی آموزه‌های دینی احترام به پدر، مادر و معلم تأکید شده است و باید جایگاه دانش و علم را در جامعه محترم شمرد.

وی با انتقاد از ضعف ارتباط دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی افزود: وقتی دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند یک درصد اعتبارات پژوهشی خود را جذب کنند مشخص است که اعتقادی به پژوهش ندارند.

این مسئول ادامه داد: از سوی دیگر وقتی دانشگاه‌ها به سوی کاربردی کردن پژوهش‌های خود پیش نمی‌روند و یک پژوهش کاربردی قابل اجرا در دستگاه‌های استان ندارند باید آن را درد و معضلی بزرگ دانست.

حبیبی اضافه کرد: این در حالی است که استفاده از پژوهش و تحقیق در بخش‌های صنعت و کشاورزی موجب افزایش سرعت تولید و ارتقای کیفیت محصولات شده و افزایش رضایت مشتریان را در پی داشته است.

این مسئول اقتصادی استان خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی باید سهم خود را در حل مشکلات جامعه بیشتر نشان دهند و با کاربردی کردن پژوهش‌ها مشکلات صنعت، کشاورزی و محیط زیست را حل کنند.

وی تأکید کرد: سال گذشته در برگزاری نمایشگاه دستاوردهای علمی به‌مناسبت هفته پژوهش ضعف‌هایی وجود داشت که برای رفع آن‌ها امسال برگزاری نمایشگاه از مرکزیت سه دانشگاه بزرگ استان شامل امام خمینی (ره)، علوم پزشکی و آزاد اسلامی خارج شده و از ظرفیت سایر دانشگاه‌های استان نیز در این زمینه استفاده خواهد شد.

حبیبی عنوان کرد: 61 مجموعه علمی و دانشگاهی در استان وجود دارند که برای اهمیت بیشتر به تحقیق و پژوهش باید از ظرفیت آن‌ها نیز در برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش بهره مند شد.

به گزارش  ایسنا، هفته پژوهش استان قزوین در سال‌جاری سوم تا هفتم آذرماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: