• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1693-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی قزوین؛

کتاب «تنش‌های غیرزیستی در گیاهان» منتشر شد

کتاب «تنش‌های غیرزیستی در گیاهان»، ترجمه دکتر قاسمعلی گروسی، دکتر رحیم حداد، حجت طاهری عزیزآبادی، حمیده طاهری اطاقسرا و سمیه فلاحتیان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

علی دل‌زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اعلام کرد: کتاب «تنش‌های غیرزیستی در گیاهان»، ترجمه دکتر قاسمعلی گروسی، دکتر رحیم حداد، حجت طاهری عزیزآبادی، حمیده طاهری اطاقسرا و سمیه فلاحتیان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

وی ادامه داد: کتاب «تنش‌های غیرزیستی در گیاهان»، به معرفی انواع تنش‌های غیرزیستی در گیاهان و بررسی مکانیسم‌های سلولی، مولکولی و ژنتیکی گیاهان در برابر آن‌ها می‌پردازد. بیشتر مطالب بر شناسایی مسیر و ژن‌های پاسخ‌دهنده به تنش با هدف تغییر در بیان این ژن‌ها تأکید داشته و آخرین یافته‌ها و پژوهش‌های صورت گرفته در عصر حاضر نیز آورده شده است.

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین عنوان کرد: مطالعه این کتاب برای مقاطع مختلف تحصیلات عالی، به‌ویژه دوره‌های تکمیلی مرتبط با علوم سلولی توصیه می‌شود، این کتاب حاضر شامل ۱۰ فصل و به ترتیب شامل عناوینی همچون تحمل نسبی به سیلاب توسط فاکتور رونویسی SUB1A برنج، مکانیسم‌های تحمل به خشکی و اساس مولکولی آن‌ها، تنظیم روزنه‌ای وضعیت آب گیاه، شبکه‌های پاسخ به تنش مرتبط با ریشه، مقاومت گیاهان به دمای پایین و مکانیسم سلولی مربوط به آن، تحمل به شوری، مکانیسم‌های مولکولی و فیزیولوژیکی مقاومت گیاهان به فلزات سمی، تنظیم اپی‌ژنتیک واکنش به تنش غیرزنده در گیاهان، تحمل تنش غیرزنده گیاهان از دیدگاه ژنومیکی و تشریح صفت و ورود ژن از گونه‌های دیگر برای بهبود محصول زراعی است.

دل‌زنده یادآور شد: کتاب تنش‌های غیرزیستی در گیاهان با شمارگان هزار نسخه در 314 صفحه به بهای 30000 تومان و در قطع وزیری از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشرشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: