• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-5095-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : گفتگو

یک نخبه ورزشی:

ضرورت استعدادیابی ظرفیت‌های ورزشی در تاکستان

یک نخبه ورزشی گفت: با توجه به ظرفیت‌های فراوان ورزشی موجود در شهرستان تاکستان بایستی طرح و دوره استعدادیابی ورزشی در این شهرستان به‌منظور شناسایی پتانسیل‌ها، پیگیری و اجرا شود.

امیر طاهرخانی بسکتبالیست ۲۶ ساله و جوان نمونه در حوزه ورزش شهرستان تاکستان در سال ۹۷ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به حضورش در عرصه بسکتبال و بازی‌های استانی و کشوری اظهار کرد: در سن ۱۰ سالگی و در سال ۸۱ با رفتن به سالن‌های ورزشی به‌واسطه یکی از بستگان به این رشته علاقه‌مند شدم و آن را به‌صورت جدی شروع کردم و این علاقه باعث شد تا وقت بیشتری را برایش اختصاص دهم.

وی که در حال حاضر در تیم دانشگاه آزاد تهران حضور دارد، ادامه داد: از سال ۸۱ تا ۸۹ در رده‌های سنی مختلف باشگاه‌های تاکستان و استان این رشته را دنبال کردم و بعدازآن در تیم‌های تک‌ماش و هفت‌الماس حضور داشته و با کسب قهرمانی در بازی‌های مختلف، فرصت یافتم تا به‌صورت حرفه‌ای در رشته ورزشی بسکتبال گام‌های مؤثری را بردارم.

طاهرخانی افزود: سال ۹۶ در لیگ برتر با تیم شهرداری تبریز، موفق به کسب عنوان قهرمانی این مسابقات شدیم.

طاهرخانی با توجه به وجود استعدادهای فراوان کودکان و نوجوانان رشته بسکتبال در حوزه ورزش شهرستان تاکستان تصریح کرد: از مسئولین مرتبط خواستارم با توجه به اهمیت این رشته، طرح و دورهٔ استعدادیابی در شهرستان به‌منظور شناسایی پتانسیل‌ها، پیگیری و اجرا شود و اگر حمایت‌های لازم ادامه داشته باشد قطعاً موفقیت و قهرمانی‌های بیشتری نصیب این شهرستان می‌شود.


وی ادامه داد: این شهرستان حتماً می‌تواند در سطح کشور، افتخاراتی کسب کند و با استمرار این حمایت‌ها چه‌بسا با ورود به تیم ملی، برای کشور در مسابقات بین‌المللی مدال‌های ارزشمندی را به ارمغان بیاورد.

این ورزشکار با اشاره به حضور مؤثر اسپانسرها در هدایت و برگزاری مسابقات متعدد، این نکته را یادآور شد: اگر در این رشته و در هیئت بسکتبال اشخاص حقیقی و یا حقوقی با حمایت‌های اسپانسری بتوانند ورود پیدا کنند، حتماً در کنار حمایت‌ها و امکانات موجود، تحولی شگرف در راستای دستیابی به قله‌های افتخار دور از دسترس نخواهد بود کما اینکه با ورود اسپانسرها به سایر رشته‌های و هیئت‌های ورزشی شهرستان تاکستان شاهد پیشرفت نسبی این رشته‌ها هستیم که امیدوارم در هیئت بسکتبال هم  حمایت‌ اتفاق بیفتد.

طاهرخانی به اهمیت استانداردهای ورزشگاهی اشاره کرد و گفت: متأسفانه اکثر باشگاه‌ها و سالن‌های بسکتبال تاکستان فاقد استانداردهای لازم ازجمله تهویه هوا، سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب، رنگ‌آمیزی و محیطی مناسب برای بازی‌های بسکتبال و دیگر رشته‌های ورزشی است.

این جوان بسکتبالیست در پایان عنوان کرد: گاهی نیازها و کمبودها باعث انگیزه می‌شوند و فقط باید باهمت و پشتکار قدم اول خود را با توجه به علاقه، آرمان‌ها، اهداف و ایده آل‌هایی که در پی کسب آن هستیم، برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: