• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6194-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس ستاد اجرایی کنگره شهدا گفت:

آبان ماه، آغاز به کار تبلیغات کنگره شهدا در صداوسیمای مرکز قزوین

رئیس ستاد اجرایی کنگره شهدا گفت: صداوسیمای مرکز قزوین از آغاز آبان ماه با پخش کلیپ و نماهنگ تبلیغاتی کار خود را برای تبلیغات کنگره شهدا آغاز خواهد کرد.

سرهنگ حسین رجبی رئیس ستاد اجرایی کنگره سه هزار شهید استان قزوین در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، درخصوص آغاز به کار کنگره شهدای استان قزوین گفت: سال 1391 استارت کنگره استان قزوین زده شد و به رزمندگان فراخوان دادیم تا اطلاعات آن‌ها را جمع‌آوری کنیم و در این راستا کار با 150 گروه 5 نفره آغاز شد که با فعالیت این افراد تاکنون 251 هزار و 252 قطعه عکس جمع‌آوری‌شده است.

وی در خصوص مستندسازی توضیح داد: در ابتدا طریقه جمع‌آوری و مصاحبه به این گروه‌ها آموزش داده و در سطح استان جمع‌آوری آثار شهدا آغاز شد و تاکنون 85 درصد جمع‌آوری آثار شهدا جمع‌آوری‌شده است.

رجبی با اشاره به جمع‌آوری آثار مربوط به شهدا گفت: سؤالاتی در رابطه با چگونگی جمع‌آوری آثار شهدا طرح‌شده و در اختیار گروه‌ها قرار دادیم و در این راستا مصاحبه با والدین، خواهر، برادر، فرزند، معلم و دوستان دوران کودکی شهید صورت گرفت.

وی افزود: با جمع‌آوری آثار مربوط به شهدا آن‌ها را در اختیار هنرمندان قرار خواهیم داد تا در قالب کتاب، فیلم و سایر آثار هنری در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

این مسئول در ادامه گفت: سریال «مردان هور» با همت مسئولان استانی در 36 قسمت 45 دقیقه‌ای تهیه شد که بیش از 2 میلیارد تومان هزینه دربر داشته است، بعدازآن هم مستند 26 قسمتی «مردان مقاومت» نیز تهیه و تدوین شد.

وی عنوان کرد: به‌منظور عدم وجود منابع کافی برای پژوهش دانشگاهیان، کتاب‌های مختلف ادارات در خصوص شهدا که طی چند سال گذشته تهیه و تدوین‌شده بود جمع‌آوری شد که به بیش از 160 عنوان کتاب رسید.

رئیس ستاد اجرایی کنگره سه هزار شهید استان قزوین با اشاره به راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره شهدا بیان کرد: برای برگزاری کنگره مجوز راه‌اندازی سایت «قلم سرخ» را دریافت کردیم که این سایت علاوه بر اینکه وصیت‌نامه شهدا در آن بارگذاری شده؛ امکان مطالعه کتاب و زیارت مجازی اهل قبور در آن فراهم‌شده است.

وی افزود: برای برگزاری کنگره شهدا 25 کمیته در استان فعال‌شده است و یادواره‌های شهدا در شهرستان‌های استان برگزار شد که تمامی آن‌ها پیش‌زمینه اجلاسیه اصلی در 24 آبان ماه است.

رجبی خاطرنشان کرد: صداوسیمای مرکز قزوین از آغاز آبان ماه با پخش کلیپ و نماهنگ تبلیغاتی کار خود را برای تبلیغات کنگره شهدا آغاز خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی در شهرستان‌های استان در خصوص برگزاری کنگره گفت: شهرداران در سطح استان باید فضاسازی و اطلاع‌رسانی داشته باشند؛ ضمن اینکه باید گفت کار به شکل شبانه‌روزی پیگیری می‌شود تا اجلاسیه‌ای در شأن شهدا برگزار شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: