• دوشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-9890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش هزینه‌های درمان با استفاده از دوراپزشکی

رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین گفت: «دوراپزشکی» باعث کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری و ریسک رفت و آمد بیمار در حوزه ناباروری می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
فرشاد پیله‌چی امروز در جلسه کمیسیون تلفیق فرهنگ و سلامت شورای شهر تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با بررسی آسیب‌های اجتماعی شهر قزوین، ازجمله موضوع طلاق به این نتیجه رسیده است که موضوع ناباروری یکی از دلایل مهم طلاق زوجین در شهر قزوین است.

پیله‌چی با اشاره به نرخ بالای ناباروری در استان قزوین عنوان کرد: اولین مرکز تخصصی درمان ناباروری به شکل تله‌مدیسین یا دوراپزشکی باهدف کاهش هزینه درمان و همچنین استفاده از پزشکان مجرب سراسر کشور از سال ۹۲ در استان قزوین تشکیل دادیم.

این مسئول تأکید کرد: «دوراپزشکی» باعث کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری و ریسک رفت و آمد بیمار در حوزه ناباروری می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر نرخ بهبود در حوزه درمان ناباروری در استان ۳۲ درصد است و بیش از ۶۰۰ فرزند در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی قزوین متولد شده‌اند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین اظهار کرد: با توجه نبود بودجه جاری دولتی در مجموعه جهاددانشگاهی، پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه‌های درمانی به‌صورت کاربردی است تا مشکلات بیشتری در این حوزه را برطرف کند.

پیله‌چی همچنین با اشاره به شیوع سرطان در استان اضافه کرد: در بین خانم‌ها، سرطان سینه بیشترین نرخ را دارد و در بین مردان سرطان پروستات آمار بالایی را به خود اختصاص داده است. مرکز درمان جهاد قزوین با توجه به ارتباط با پژوهشکده سرطان سینه معتمد جهاددانشگاهی در این حوزه نیز ورود پیدا کرده است.

پیله‌چی به مزایای دوراپزشکی اشاره کرد و یادآور شد: کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری حوزه درمان، کاهش هزینه‌های بیمار و امکان دسترسی به پزشکان مجرب و برجسته کشور ازجمله مزایای مهم درمان از راه دور یا دوراپزشکی است.

رئیس جهاددانشگاهی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه شورای شهر قزوین و شهرداری می‌توانند در حوزه‌های تهیه تجهیزات درمانی و همچنین ساخت‌وساز ساختمان درمانی جهاددانشگاهی به این مجموعه کمک کنند.

آمادگی جهاد برای ایجاد مرکز مطالعات شهری

در ادامه این جلسه مهدی گلدوزها، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی قزوین با اشاره به ساختار جهاددانشگاهی گفت: ساختار کلی جهاددانشگاهی این امکان را به ما می‌دهد که با اشتراک گذاشتن دانش فنی بین مراکز جهاددانشگاهی در سراسر کشور و پژوهشکده‌ها، پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز افکارسنجی (ایسپا) با ظرفیت بالا در حوزه پژوهشی و استفاده از پژوهشگران مجرب کمک شایانی در حوزهٔ مدیریت شهری به شورای شهر و شهرداری برساند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد قزوین یادآور شد: جهاددانشگاهی آمادگی ایجاد مرکز مطالعات شهری با همکاری شورای شهر را دارد که می‌تواند کمک ویژه‌ای در سیاست‌گذاری شهری باشد.

در پایان جلسه اعضای کمیسیون تلفیق فرهنگ و سلامت شورای شهر قزوین ابراز امیدواری کردند که در حوزه اختیارات شورا حمایت‌های لازم را از جهاددانشگاهی داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: