• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-590-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

اقتصاد مقاومتی از اقدام تا عمل/ 9

تحقق اقتصاد مقاومتی نمی‌تواند راهکار کوتاه‌مدت داشته باشد

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم به‌صورت مستمر آن‌را به صورت بالفعل درآوریم.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین البرز آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای آن است که از تمام ظرفیت‌هایی که در داخل  وجود دارد استفاده  کنیم و در یک مسیر مستمر و باثبات حرکت کنیم تا به توسعه و تقویت استفاده از کالای داخلی برسیم.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی نمی‌تواند راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشد و یا اینکه در یک بازه‌ی زمانی کوتاه منجر به خودکفایی  شود بلکه نیازمند زیرساخت‌ها و ظرفیت‌هایی هست که بتوانیم ـآن‌را به‌صورت بالفعل درآوریم.

زرآبادی خاطرنشان کرد: بخش عظیمی از  این ظرفیت‌ها نیروی انسانی است که  به آن کمتر توجه می‌شود بنابراین  باید این موضوع جدی گرفته شود چراکه ما در 4 سال تحصیلات دانشگاهی افرادی را تربیت می‌کنیم که می‌توانند بسیاری اثرگذار باشند اما در بسیاری از مواقع این ظرفیت‌ها نادیده گرفته می‌شود.

وی تأکید کرد: ظرفیت دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است ازاین‌رو با استفاده از شکوفایی ظرفیت آن‌ها می‌توان در توسعه‌ کشور اثرگذار بود و این افراد می‌توانند راهکارهایی را  برای حل مشکلات ارائه دهند.

زرآبادی یادآور شد: با توجه به اینکه هزینه‌های بسیاری برای این افراد انجام می‌شود استفاده از ظرفیت آن‌ها پس از خروج از دانشگاه بسیار مفید خواهد بود و این در حالی است که در برخی مواقع افراد نخبه و تلاشگر دانشگاهی پس از خروج از دانشگاه به‌صورت ارزان و راحت در دسترس کشورهای دیگر قرار می‌گیرند و در کشور نادیده گرفته می‌شوند.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اقتصاد مقاومتی ابعاد دیگری هم دارد که ازجمله‌ی آن می‌توان به همه‌جانبه نگاه کردن به موضوعات اشاره کرد که تحقق آن سبب حرکت به‌سوی پیشبرد اقتصاد مقاومتی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: