• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان قزوین:

تشکل‌های غیردولتی، احیاء حقوق عامه را در اولویت قرار دهند

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: هدف همه نهادها چه دولتی و چه غیردولتی باید تحقق عدالت در سطح جامعه باشد و همه باید در این راستا تلاش کنیم و تشکل‌های غیردولتی و ثمن‌ها می‌توانند در این جهت به‌خوبی ایفای نقش کنند و بازوی توانمند حاکمیت در جهت تحقق عدالت باشند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، محمد قاسمی در دیدار با نمایندگان برخی تشکل‌های غیردولتی که در دفتر دادستانی قزوین صورت پذیرفت، اظهار کرد: تشکل‌های غیردولتی به‌عنوان نهادی توانمند در الگوسازی مشارکت‌های اجتماعی نقش بسزایی دارند و می‌توانند در حوزه‌های مختلف اجتماعی اعم از محیط‌زیست و حفظ منابع طبیعی، دانشگاه‌ها، شهرنشینی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی می‌توانند فعالیت اثرگذاری داشته باشند.

دادستان مرکز استان تأکید کرد: بدون شک طرح‌ها و برنامه‌های این تشکل‌های مردم‌نهاد و غیردولتی در حوزه‌های اجتماعی می‌تواند کمک قابل‌توجهی به بخش دولتی دررسیدن به اهداف از پیش تعیین‌شده کند و نقشی مهم در ارائه بازخوردهای لازم در زمینه‌های مختلف دارند که این امر می‌تواند از طریق تدوین برنامه‌های توسعه محقق شود.

قاسمی به‌ضرورت گفتمان مشترک در جامعه اشاره و تصریح کرد: اگر بخواهیم در هر موضوعی به هدف و نتیجه درست دست‌یابیم باید یک گفتمان مشترک داشته باشیم و اگر هر کس خواسته‌ای مجزا با دیگران داشته باشد به تعریف واحدی از یک خواسته نخواهیم رسید و یقیناً از هدف نهایی دور خواهیم شد.

وی در ادامه بیان کرد: هدف همه نهادها چه دولتی و چه غیردولتی باید تحقق عدالت در سطح جامعه باشد و همه باید در این راستا تلاش کنیم و تشکل‌های غیردولتی و ثمن‌ها می‌توانند در این جهت به‌خوبی ایفای نقش کنند و بازوی توانمند حاکمیت در جهت تحقق عدالت باشند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآور شد: نبود مسئولیت اجتماعی در بین مردم موجب بروز بسیاری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی شده است و ما بر این باوریم که کاهش جرائم، آسیب‌ها، مخاطرات و بحران‌های اجتماعی با حضور مردم در میدان محقق می‌شود که در همین راستا نهادهای مردم‌نهاد باید به‌خوبی عمل کنند و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را در بین افراد جامعه افزایش دهند.

قاسمی تشریح کرد: موضوع احیاء حقوق عامه با جدیت در قوه قضاییه دنبال می‌شود و این امر مهم از اولویت‌های دادسرای قزوین است که در جهت تحقق آن نیازمند مشارکت همه نهادها و دستگاه‌ها هستیم و باید در اولویت بسیاری از سازمان‌ها با توجه به جنس و نوع فعالیتشان در جامعه قرار گیرد که تشکل‌های غیردولتی و مردم‌نهاد به دلیل ارتباط مستقیم با سطوح مختلف جامعه می‌توانند در جهت احیاء حقوق عامه نقش بسزایی داشته باشند و در طرح‌ها و برنامه‌های خود به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: