• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون پشتیبانی بنیادمسکن انقلاب اسلامی خبر داد:

اختصاص 2000 میلیارد تومان بودجه برای 36 هزار روستای کشور

معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: هر ساله حدود 2 هزار میلیارد تومان بودجه برای 36 هزار روستای کشور لحاظ می‌شود و از سال ۸۴ با حمایت مجلس و پیشنهادات دولت‌های گذشته مصوب شد در کنار آن هر ساله ۲۰۰واحد مسکونی روستایی در هر استان بازسازی شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
هادی درفشی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین که امروز در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد مسکن استان قزوین طی سالهای گذشته تلاش‌های فراوانی داشته است و علاوه بر بازسازی واحدهای مسکونی زلزله‌زده در استان، در زلزله ورزقان و کرمانشاه نیز خدمات شایانی را ارائه داده است.

وی با اعلام  اینکه بازسازی ۳ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در 200 روستای مناطق زلزله‌زده کرمانشاه برعهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین بود، تشریح کرد: بخش عمده این بازسازی به اتمام رسیده است و تا حدود۳ ماه آینده تمام اقدامات مربوط به بازسازی واحدهای مسکونی کرمانشاه که برعهده قزوین بود به پایان خواهد رسید.

معاون پشتیبانی بنیادمسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه به دلیل وسعت روستاها شاید سال‌ها زمان نیاز است که روستاها را به حد اعتدال و آنچه انتظار می‌رود، برسانیم، اضافه کرد: هر ساله حدود  ۲ هزار میلیارد تومان بودجه برای ۳۶هزار روستای کشور لحاظ می‌شود و از سال ۸۴ با حمایت مجلس و پیشنهادات دولت‌های گذشته مصوب شد در کنار آن هر ساله ۲۰۰واحد مسکونی روستایی در هر استان بازسازی شود.

معاون پشتیبانی بنیادمسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه ۷ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن روستایی در هر سال در نظر گرفته می‌شود، تشریح کرد: احداث ۲ میلیون واحد مسکونی روستایی در دستورکار قرار داشت که هزار و ۷۰۰ واحد تکمیل شده و حدود ۳۰۰ واحد از آن نیز در حال تکمیل است.

وی با اشاره به تثبیت جمعیت روستاها تصریح کرد: این امر زمانی زادی را می‌طلبد و در سال‌های اخیر با اقداماتی و خدماتی که در روستاها انجام و ارائه شده است، شاهد بازگشت جوانان و خانواده‌های روستایی به روستاها هستیم.

درفشی تأکید کرد: در تلاش هستیم تمامی ویژگی‌های روستاها از جمله پتانسیل گردشگری آن‌ها را در کنار اشتغال روستایی فعال کنیم.

وی افزود: هزار روستا داریم که طرح های هادی بیش از ۹۶درصد این روستاها تمام شده است.

معاون پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به روند انتصاب در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: سعی داریم از بدنه استان مدیرکل و معاون انتخاب کنیم که در قزوین به دلیل پتانسیل خوب که در استان داشتیم این امر برای انتخاب مدیرکل جدید محقق شد و یکی از خدمات خوب همتیان در دوران مدیرکلی اقدامات خوب در زلزله کرمانشاه بود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم محمد همتیان مدیرکل سابق بنیاد مسکن استان قزوین تودیع و گونجی به‌عنوان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین معارفه شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: