• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار خبر داد:

مهلت سه‌ساله به کشاورزان قزوینی خسارت‌دیده برای پرداخت بدهی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: پرداخت بدهی تسهیلات کشاورزان خسارت دیده استان به موجب ابلاغ هیات وزیران تا سه سال امهال شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در نشست بررسی امهال تسهیلات مربوط به حوادث غیرمترقبه در بخش کشاورزی اظهار کرد: این امهال شامل سرمازدگی، سیل و آنفلوانزای مرغی می‌شود.

این مسئول یادآور شد: خشکسالی شامل حوادث غیرمترقبه‌ای که امهال پرداخت بدهی تسهیلات به آن‌ها اختصاص یافته نمی‌شود اما با توجه به کاهش بارندگی‌ها در استان تلاش می‌کنیم تا با انجام رایزنی با مسئولان کشوری این بخش را نیز به موارد امهال بیافزاییم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: در بخش امهال تسهیلات یاد شده باید ابهامات رفع شده و صدای واحدی شنیده شود به گونه‌ای که کشاورزان در بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی سرگردان نشوند.

حبیبی گفت: براساس تصویب نامه هیات وزیران، تسهیلات کشاورزان خسارت دیده تا ششم شهریور ماه سال‌جاری به مدت سه سال استمهال می‌شود و بانک‌های عامل موظفند ضمن بخشیدگی سود کارمزد و جرائم وام‌های سرسید شده، برای استمهال نیز اقدام کنند.

این مسئول تصریح کرد: بزودی کمیته‌ای سه‌جانبه متشکل از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری‌ها و بانک‌های عامل تشکیل می‌شوند تا فهرست متقاضیان استمهال تسهیلات یاد شده را بررسی کرده و موجب اجرای هرچه بهتر مصوبه هیات وزیران شوند.

به گزارش ایسنا، کشاورزی استان قزوین امسال در بخش سرمازدگی حدود 20 هزار میلیارد ریال خسارت دید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: