• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1790-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان قزوین:

سیاست کاهش جمعیت کیفری با جدیت دنبال می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: حضور قضات دادسرای قزوین و ملاقات با مددجویان به‌صورت مستمر صورت خواهد پذیرفت و این حضور قطعاً در جهت ایجاد آرامش روانی در زندان و رسیدگی به مشکلات مددجویان بسیار مؤثر خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
محمدقاسمی در بازدید مسئولان قضایی و قضات از زندان مرکزی قزوین اظهار کرد: سیاست حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب و رئیس معظم قوه قضاییه بوده است با جدیت در استان قزوین دنبال می‌شود و از همه ظرفیت‌های قانونی در این راستا استفاده خواهیم کرد.

دادستان مرکز استان تأکید کرد: بر این باوریم که در بسیاری از جرائم سبک مجرم می‌بایست در کنار جامعه اصلاح شود و به همین خاطر دادگستری استان در جهت صدور احکام جایگزین حبس گام‌های مؤثری را برداشته است و امیدواریم این سیاست بیش‌ازپیش موردتوجه قضات محاکم قضایی قرار گیرد تا موجب کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان شود.

این مقام قضایی استان خاطرنشان کرد: حضور قضات دادسرای قزوین و ملاقات با مددجویان به‌صورت مستمر صورت خواهد پذیرفت و این حضور قطعاً در جهت ایجاد آرامش روانی در زندان و رسیدگی به مشکلات مددجویان بسیار مؤثر خواهد بود.

قاسمی به افتتاح شعبه دوم دادیار ناظر زندان اشاره کرد و افزود: زندانیان نیز از یک سری حقوق قانونی و شهروندی برخوردارند که بهره‌مندی آنان از این حقوق در مجموعه قضایی استان بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گرفته است که در همین جهت حضور دائم دو دادیار ناظر در زندان در رفع مشکلات مربوط به زندان و زندانیان، رسیدگی به مشکلات آنان و رسیدگی به پرونده محکومان تسریع خواهد شد که موجب کاهش جمعیت کیفری زندان نیز می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین به برگزاری مستمر و منظم شورای طبقه‌بندی زندان تأکید و ابراز کرد: تشکیل جلسات مستمر شورای طبقه‌بندی زندان در جهت رفع مشکلات متعدد مددجویان راهگشا خواهد بود و مرتکبین جرائم سبک مانند تصادف، مهریه، عدم پرداخت نفقه، محکومین مالی و حتی کسانی که ناخواسته و یا بدون سابقه هستند که می‌بایست در این شورا به آن‌ها کمک کرد تا با مرخصی، آزادی مشروط و پایان حبس بتوان بخشی از مشکلات آنان و خانواده آن‌ها را حل کرد.

قاسمی در پایان تصریح کرد: افزایش شمار بازدیدهای مسئولان قضایی، قضات محاکم و دادسرا از زندان‌های استان و آزادی هدفمند زندانیان، برنامه راهبردی دادگستری استان قزوین به‌منظور ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: