• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1094-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

یکی از پیام‌های شاخص اربعین «ولایت‌پذیری» است

مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: پیام اربعین، ولایت‌پذیری، برنامه داشتن برای نجات بشریت، ظلم‌ستیزی، حمایت از مظلومین عالم، محبت، مبارزه، جهاد و ایثار است که همه این پیام‌ها در پیاده‌روی اربعین ظهور می‌کند.

حجت‌الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه قزوین در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: پیام اربعین، پیام زنده‌بودن، فعال بودن، سازندگی، ولایت‌پذیری، برنامه داشتن برای نجات بشریت، ظلم‌ستیزی، حمایت از مظلومین عالم، محبت، مبارزه، جهاد و ایثار است که همه این پیام‌ها در پیاده‌روی اربعین ظهور می‌کند.

وی ادامه داد: کسی که راه طولانی پیاده‌روی را طی می‌کند و افرادی که در این زمینه هزینه کرده و یا اینکه برای حضور دیگران در این همایش بزرگ کمک می‌کنند همه برای تجلی پیام اربعین شریک هستند؛ ضمن اینکه این راهپیمایی موجب وحدت مسلمانان شده و بر کاخ استکبار ضربه وارد کرده و مؤمنین را دلشاد می‌کند.

عباسی در اشاره به اثر درونی پیاده‌روی اربعین عنوان کرد: افراد حاضر در این همایش بزرگ با حرکت در این مسیر به اهداف امام حسین (ع) می‌اندیشند و چون ولایت اولیا خدا در جان و روح انسان وجود دارد؛ این موضوع  اثر تربیتی مثبتی بر انسان می‌گذارد.

مدیر حوزه علمیه قزوین توشه پایانی این سفر را اخلاص، احساس مسئولیت و قوت روحی برشمرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: