• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار قزوین:

به‌کارگیری اتباع غیرمجاز جریمه‌های سنگینی دارد

استاندار قزوین گفت: به‌کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز در بنگاه‌های اقتصادی جریمه‌های سنگینی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
عبدالمحمد زاهدی در جلسه کارگروه ساماندهی اتباع بیگانه که امروز در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: اتباع بیگانه ابتدا به‌صورت آواره وارد کشور شدند و چون این واژه معنای خاصی دارد باید پس از ثبات یک کشور این افراد دوباره به کشورشان بازگردند.

استاندار بیان کرد: برای نمونه امروز کشور سوریه دچار بحران است و مردمش به کشورهای دیگر می‌روند اما پس از عادی شدن شرایط باید برگردند.

وی اضافه کرد: در مورد افغانی‌ها برخورد احساسی داشتیم اما اصول کار این است که محل اسکان میهمان را ما باید تعیین کنیم تا بتوانیم آسیب‌های این حوزه را کاهش دهیم.

زاهدی یادآور شد: مسائل بهداشتی و فرهنگی حضور اتباع بیگانه هزینه‌های زیادی به نظام تحمیل می‌کند و در کنار آن شاهد ازدواج‌هایی هستیم که گاهی مشکل‌ساز می‌شود و باید بتوانیم این پیامدها را به حداقل برسانیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: وقتی اجازه می‌دهیم اتباع بیگانه هر جوری خواستند رفتار کرده و هرجا دلشان خواست سکونت کنند با مشکلات جدی روبرو می‌شویم به‌ویژه در حوزه مواد مخدر مسائلی ایجاد می‌شود که بحران‌ساز است.

وی گفت: باید مسیر بازگشت اتباع بیگانه را در استان قزوین مهیا کنیم و افراد مجازی که در برخی مشاغل می‌توانند کار کرده و تردد کنند را مشخص کنیم.

زاهدی در خصوص برخورد با کارفرمایان متخلفی که از اتباع بیگانه غیرمجاز استفاده می‌کنند، عنوان کرد: مرز مجازها باید مشخص شود و هر کارفرمایی که اتباع بیگانه غیرمجاز را بکار گرفت باید برخورد جدی شود و جریمه‌ها سنگین باشد.

استاندار قزوین افزود: اختلاط مدارس ایرانی و اتباع بیگانه اشتباه است و باید فرصت‌ها و تهدید حضور اتباع بیگانه با دقت جمع‌آوری‌شده و ضرورت تغییر قوانین احصا و به مرکز ارجاع شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: