• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-793-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : گفتگو

راه‌اندازی شهرک شیرینی در قزوین

رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان قزوین گفت: با توجه به تنوع شیرینی‌های سنتی قزوین متأسفانه تبلیغات خوبی برای معرفی آن‌ها صورت نگرفته است در همین راستا شهرک شیرینی در قزوین فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا در گام نخست به تولید شیرینی به صورت علمی و سپس به تبلیغ آن بپردازد.

علی فتح طاهری رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، کلینیک کارآفرینی دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان قزوین موافقت تأسیس را کسب کرده و 150 متر فضا به آن‌ها اختصاص داده خواهد شد؛ در این کلینیک که در دانشگاه مستقر می‌شود 14 مشاور به متقاضیان کارآفرینی مشاوره ارائه خواهند داد.

وی در ادامه به تدوین و تصویب سند راهبردی کلینیک کارآفرینی، ارائه تقویم اجرای برنامه‌های استان و دریافت 4 مجوز مرکز نورآوری اشاره کرد.
 
رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان قزوین در خصوص مراکز نوآوری تشریح کرد: مراکز علوم و فنون در حوزه شهرک شیرینی، سمبل شیمی در حوزه صنایع شوینده، مهرام در حوزه سس و صنایع وابسته به آن و الموت در حوزه گیاهان دارویی مجوز دریافت کردند.

وی افزود: مرکز الموت اخیراً مجوز خود را دریافت کرده و در سه مرکز دیگر نیز حدود 80 درصد کارها انجام‌شده است و امیدواریم تا پایان‌ترم تحصیلی فعالیت خود را آغاز کنند.

فتح طاهری با اشاره به تنوع شیرینی‌های سنتی قزوین بیان کرد: با توجه به تنوع شیرینی‌های سنتی قزوین متأسفانه تبلیغات خوبی برای معرفی آن‌ها صورت نگرفته است در همین راستا شهرک شیرینی در قزوین فعالیت خود را آغاز خواهد کرد تا در گام نخست تولید شیرینی به صورت علمی صورت گیرد؛ به این ترتیب که در تولید شیرینی به میزان مواد قندی، چربی و روغن آن توجه ویژه خواهد شد و براساس استانداردهای علمی خواهد بود.

وی اضافه کرد: در ادامه تبلیغ محصولات شیرینی این شهرک آغاز خواهد شد و نیز بازارچه‌ای در کنار این مرکز راه‌اندازی شود تا به عرضه مستقیم شیرینی‌ها بپردازد.

رئیس دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان قزوین عدم وجود صنایع بسته‌بندی را یکی از مشکلات عمده عرضه کالا در قزوین دانست و عنوان کرد: بسته‌بندی، یکی از مشکلات موجود در عرضه کالا است که مقررشده برای بسته‌بندی شیرینی‌های تولیدشده دقت بیشتری صورت پذیرد و حتی در این راستا صادرات را نیز در دستور کار خود قرار خواهیم داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: