• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2090-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون ورزش روستایی کشور:

گام‌های بلندی برای توسعه ورزش روستایی برداشته‌شده است

رئیس فدراسیون ورزش روستایی کشور در دیدار با استاندار قزوین گفت: در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برای توسعه ورزش روستایی برداشته‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، غلامرضا جعفری رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی کشور در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین اظهار کرد: در سال‌های اخیر گام‌های بلندی برای توسعه ورزش روستایی در سطح کشور برداشته‌شده که با احداث خانه‌های ورزش روستایی این برنامه شتاب بیشتری گرفته است.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به ویژگی‌های استان و مدیریت شایسته قزوین شاهد رشد و شکوفایی ورزش به‌ویژه در مناطق روستایی استان قزوین هستیم.

این مسئول ادامه داد: با توجه به‌ضرورت توسعه ورزش در مناطق روستایی برای تجهیز خانه‌های ورزش روستایی در سطح کشور اقدام شده است و در گام بعد برای راه‌اندازی مراکز ورزش روستایی در مرکز دهستان‌ها اقدام خواهد شد.

جعفری اضافه کرد: در کنار تجهیز و توسعه ورزش روستایی المپیاد ورزش روستایی را نیز مدیریت می‌کنیم تا حمایت از ورزش روستایی را در دو بُعد قهرمانی و همگانی پیش برده باشیم.

وی افزود: نواقصی نیز در این طرح وجود دارد که باید با توجه به طرح آمایش سرزمین برای رفع آن‌ها اقدام کرد.

عبدالمحمد زاهدی اظهار کرد: خوشبختانه قزوین در یک سال اخیر در توسعه ورزش به‌ویژه در حوزه قهرمانی و همگانی در مناطق روستایی و شهری وضعیت مناسب و روند رو به جلویی داشته است که باید از زحمات مسئولان و متولیان در این زمینه تشکر کرد.

وی عنوان کرد: توسعه خانه‌های ورزش روستایی به تقویت بعد همگانی و قهرمانی ورزش در استان کمک کرده و موجب کشف استعدادهای ناشناخته می‌شود.

 وی گفت: به‌طورکلی توجه به روستاها و مناطق عشایری همه ازنظر توزیع عادلانه امکانات ارزشمند بوده و موجب ایجاد شادابی و نشاط اجتماعی، جلوگیری از مهاجرت و افزایش سلامت جامعه می‌شود.

زاهدی اضافه کرد: توسعه ورزش در مناطق روستایی که از امکانات کمتری برخوردار هستند موجب کشف استعدادها و دریافت احساس برخورداری از نگاه عادلانه در توزیع خدمات می‌شود که بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: